Kultūras stunda (1999-03-21)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(0)
(0)
(0)
Embed button

Saistītās epizodes:

Sižetos: Tilti. Galerijā " Bastejs" izstāde " Modernie čehu mākslinieki"; darbi. Stāsta galerijas vadītāja Baiba Morkāne. Čehijas vēstniece Latvijā Jana Bulenova prezentē sadarbības projektus mākslā un izglītībā, tulko Latvijas - Čehijas biedrības priekšsēdētājs Valdis Krastiņš. Prāgas skati; Kārļa tilts. Informācija par Kārļa universitāti * konkurss skatītājiem " No pasta vēstures". Informācija par pastmarku izdošanu Latvijā; pastmarkas. Stāsta Latvijas pasta vērtszīmju un filatēlijas daļas vadītājs Gundars Ūpis * Ar jautājumu svētdienā... Kultūrkapitāla fonds( KKF), KKF atbalstītais ēkas Audēju ielā 10 izpēte, Franciskāņu klostera Laipu ielā izpētes projekts. Stāsta Radošo savienību padomes priekšsēdētāja Ruta Čaupova, KKF nacionālās kultūras padomes pārstāvis Andris Vilks, KKF tradicionālās kultūras padomes priekšsēdētājs Valdis Muktupāvels, " A.I.G." direktore Baiba Eglāja, " A.I.G." celtniecības argeologs Juris Zviedrāns, " A.I.G." mākslas vēsturniece Vija Strupule, Laipu ielas dzīvokļa īpašnieks Nils Students. Ēku apsekošana * Kas ir lirika? Jāņa Rokpeļņa dzejoļu krājums " Lirika", stāsta autors, cilvēki uz ielas * Labas lietas. Latvijas Amatniecības kameras prezidenta Viļņa Kazāka projekts - vienkoči. Darbnīca, materiāli * Redzamais neredzamais. Viena no senākajām kultūrdarbībām - ēšana; dažādas kafejnīcas, restorāni, seni trauki, ēdieni, virtuve, klāti galdi. Stāsta filozofijas doktore Daina Tetere, A. Žagara Jaunā restorāna šefpavārs Andis Aldermanis, pavāre Gita Grīnberga, restorāna vadītājs Jānis Jurašs, pavārs un aktieris Andis Zūzens * Raid. LTV arhīva materiāli, fragm. no filmām " Īsa pamācība mīlēšanā", " Ziemassvētku jampadracis", " Melnā vēža spīlēs", " Klāvs - Mārtiņa dēls", " Mērnieku laiki", TV raid. " Mūsu pašu"

  • Ētera datumi: 1999-03-21; 1999-03-22
  • Hronometrāža: 0:52:34
  • Piedalās: Bulenova Jana, Kazāks Vilnis, Tetere Daina, Aldermanis Andis, Zūzens Andis, Grīnberga Gita, Bērziņa Verēna, Eglīte Lilita, Lauva Ārija, Morkāne Baiba, Krastiņš Jānis, Ūpis Gundars, Čaupova Ruta, Vilks Andris, Muktupāvels Valdis, Eglāja Baiba, Zviedrāns Juris, Strupule Vija, Students Nils, Rokpenis Jānis, Jurašs Jānis
  • Režisors: Kokars Ivars
  • Redaktors: Bērziņa Verēna, Lauva Ārija, Eglīte Lilita
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Kultūras stunda

  • PIEEJAMAS: 82 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 14 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,2 (5)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumu “Kultūras stunda” veido divas radošās grupas. Pirmajā līdzdarbojas Sarmīte Sīle un Karina Geikina, bet otrajā - Lilita Eglīte, Ārija Lauva, Verēna Bērziņa un Ivars Kokars.

Katram raidījumam ir atsevišķa tēma. Pirmā raidījuma motīvs un koptēma ir krēsls un domājot par to, kāpēc par pirmo tēmu izvēlējās tieši krēslu, viena no raidījuma veidotājām - Verēna Bērziņa stāsta: “Šobrīd krēsla tēma ir ļoti aktuāla. Dzīve ir ļoti svarīgi, ar kādu kultūras un intelekta bagāžu mēs uz krēsla sēžamies vai gribam sēdēt. Šodien ir tāds laiks: ko tikai cilvēks nav gatavs darīt, lai tikai tiktu pie krēsla. Es domāju, ka krēsls šobrīd ir tas, kas mums visiem ir uz mēles. Krēsls ir nopietna un liela lieta, kas top ar cilvēka rokām, viņa fizisko un garīgo enerģiju. Vēl būs maza etīdīte - krēsls ar biogrāfiju. Katram krēslam taču ir sava biogrāfija, bet viena lieta ir sēdētāja biogrāfija, otra - kas šo krēslu ir uztaisījis. Tas ir vesels laikmets. Tas ir ārkārtīgi sarežģīts un smalks roku darbs - uztaisīt krēslu. Uzsēsties tajā ir daudz vieglāk.”

Avoti:

Bērziņa, Verēna  "Kultūras stunda" : [Saruna ar Latvijas TV raidījuma "Kultūras stunda" veidotājām V.Bērziņu, L.Eglīti, Ā.Lauvu] / Verēna Bērziņa, Lilita Eglīte, Ārija Lauva.  Rīgas Viļņi+, 1997, Nr. 37 5., 39.lpp.