Kultūras stunda (1999-04-11)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(0)
(0)
(0)
Embed button

Saistītās epizodes:

1. " Ex libris". Atjaunots apgāds a/s " Valters un Rapa", pirmā izdotā grāmata " Anneles grāmata". Grāmatnīcas nams no ārpuses, pūces, fotogrāfijas, senie apgāda izdevumi. Sarunas ar apmeklētājiem. Stāsta a/s valdes priekšsēdētājs Jānis Rapa, izdevniecības vadītājs Roberts Skrīveris, valdes locekle Skaidrīte Ermansone. Vitrāžista L. Bērziņa darbu izstāde grāmatnīcā * K.Oksenberga " Zilās asinis"; informācija par autori 2. " Vernisāža". Ausekļa Baušķenieka izstāde " Bildes bez cukura"; gleznas. Stāsta Auseklis Baušķenieks * Latvijas māksla Maskavā no " Rīgas galerijas" kolekcijas. Stāsta galerijas vadītāja Inese Riņķe * Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolā( RPIVA) jauna mākslas galerija. Stāsta augstskolas studiju prorektore Ruta Cipija * Galerijā " Asūna" izstāde " Akts latviešu glezniecībā" * Galerijā " M6" gaidāma studentu darbu izstāde. Zīmējumi no Mākslas akadēmijas fondiem * Galerijā " Sussi" Taizemes māksla

  • Ētera datumi: 1999-04-11
  • Hronometrāža: 0:33:47
  • Piedalās: Baušķenieks Auseklis, Riņķe Inese, Rapa Jānis, Skrīvers Roberts, Ermansone Skaidrīte, Geikina Karīna, Sīle Sarmīte, Cipija Ruta
  • Režisors: Trence Maija, Ērgle Māra
  • Redaktors: Geikina Karīna, Sīle Sarmīte
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Kultūras stunda

  • PIEEJAMAS: 82 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 15 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,2 (6)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumu “Kultūras stunda” veido divas radošās grupas. Pirmajā līdzdarbojas Sarmīte Sīle un Karina Geikina, bet otrajā - Lilita Eglīte, Ārija Lauva, Verēna Bērziņa un Ivars Kokars.

Katram raidījumam ir atsevišķa tēma. Pirmā raidījuma motīvs un koptēma ir krēsls un domājot par to, kāpēc par pirmo tēmu izvēlējās tieši krēslu, viena no raidījuma veidotājām - Verēna Bērziņa stāsta: “Šobrīd krēsla tēma ir ļoti aktuāla. Dzīve ir ļoti svarīgi, ar kādu kultūras un intelekta bagāžu mēs uz krēsla sēžamies vai gribam sēdēt. Šodien ir tāds laiks: ko tikai cilvēks nav gatavs darīt, lai tikai tiktu pie krēsla. Es domāju, ka krēsls šobrīd ir tas, kas mums visiem ir uz mēles. Krēsls ir nopietna un liela lieta, kas top ar cilvēka rokām, viņa fizisko un garīgo enerģiju. Vēl būs maza etīdīte - krēsls ar biogrāfiju. Katram krēslam taču ir sava biogrāfija, bet viena lieta ir sēdētāja biogrāfija, otra - kas šo krēslu ir uztaisījis. Tas ir vesels laikmets. Tas ir ārkārtīgi sarežģīts un smalks roku darbs - uztaisīt krēslu. Uzsēsties tajā ir daudz vieglāk.”

Avoti:

Bērziņa, Verēna  "Kultūras stunda" : [Saruna ar Latvijas TV raidījuma "Kultūras stunda" veidotājām V.Bērziņu, L.Eglīti, Ā.Lauvu] / Verēna Bērziņa, Lilita Eglīte, Ārija Lauva.  Rīgas Viļņi+, 1997, Nr. 37 5., 39.lpp.