Kultūras stunda (1999-05-18)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(0)
(0)
(0)
Embed button

Saistītās epizodes:

Sižetos: Trakiem pieder pasaule - par cilvēkiem, kas prot darboties citu labā un svinēt dzīvi * saruna ar dejotāju un horeogrāfi Viju Vētru * saruna ar TDA Zelta sietiņš vadītāju un horeogrāfi Baibu Šteinu * saruna ar baletdejotāju, festivālu organizētāju Litu Beiris * saruna ar Rīgas Horeogrāfijas skolas direktoru Haraldu Ritenbergu * saruna ar Praktiskās estētikas skolas direktori Olgu Freimani, stāsta Vidzemes priekšpilsētas Skolu valdes izpilddirektors Ivars Balanovskis, Izglītības ministrijas pārstāve Anitra Eiklone, aktrise Olga Dreģe *** Redzamais neredzamais: Par pilsētu ilūziju, par pilsētas kopdzīves ideālu - stāsta filozofe Daina Teters, dizainere Margarita Budze, fragm. no iepriekšējiem raidījumiem

  • Ētera datumi: 1999-05-18
  • Hronometrāža: 0:52:31
  • Piedalās: Vētra Vija, Beiris Lita, Šteina Baiba, Ritenbergs Haralds, Freimane Olga, Balanovskis Ivars, Eiklone Anitra, Dreģe Olga, Teters Daina, Budze Margarita, Liepiņš Valdis, Pamše Kārlis
  • Režisors: Krauliņa Ija
  • Redaktors: Eglīte Lilita
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Kultūras stunda

  • PIEEJAMAS: 82 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 15 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,2 (6)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumu “Kultūras stunda” veido divas radošās grupas. Pirmajā līdzdarbojas Sarmīte Sīle un Karina Geikina, bet otrajā - Lilita Eglīte, Ārija Lauva, Verēna Bērziņa un Ivars Kokars.

Katram raidījumam ir atsevišķa tēma. Pirmā raidījuma motīvs un koptēma ir krēsls un domājot par to, kāpēc par pirmo tēmu izvēlējās tieši krēslu, viena no raidījuma veidotājām - Verēna Bērziņa stāsta: “Šobrīd krēsla tēma ir ļoti aktuāla. Dzīve ir ļoti svarīgi, ar kādu kultūras un intelekta bagāžu mēs uz krēsla sēžamies vai gribam sēdēt. Šodien ir tāds laiks: ko tikai cilvēks nav gatavs darīt, lai tikai tiktu pie krēsla. Es domāju, ka krēsls šobrīd ir tas, kas mums visiem ir uz mēles. Krēsls ir nopietna un liela lieta, kas top ar cilvēka rokām, viņa fizisko un garīgo enerģiju. Vēl būs maza etīdīte - krēsls ar biogrāfiju. Katram krēslam taču ir sava biogrāfija, bet viena lieta ir sēdētāja biogrāfija, otra - kas šo krēslu ir uztaisījis. Tas ir vesels laikmets. Tas ir ārkārtīgi sarežģīts un smalks roku darbs - uztaisīt krēslu. Uzsēsties tajā ir daudz vieglāk.”

Avoti:

Bērziņa, Verēna  "Kultūras stunda" : [Saruna ar Latvijas TV raidījuma "Kultūras stunda" veidotājām V.Bērziņu, L.Eglīti, Ā.Lauvu] / Verēna Bērziņa, Lilita Eglīte, Ārija Lauva.  Rīgas Viļņi+, 1997, Nr. 37 5., 39.lpp.