Kultūras stunda (1999-05-23)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(5)
(0)
(0)
Embed button

Saistītās epizodes:

Ex libris: rakstnieka Aleksandra Grīna Kopotie raksti, viņa foto un grāmatas, māja Zaubes ielā - stāsta Grīna meita Zenta Romāne, apgāda " Signe" vadītājs Valdis Bajārs, literatūrzinātnieks Ilgonis Bērsons, Aleksandrs Grīns kinoarhīva kadros * Sāras Bon Bronikas grāmata " Vienkāršā pārpilnība", Ilona Brūvere lasa fragmentus no grāmatas *** Vernisāža: Ķīpsalas keramiķu nams, ēka, dārza keramika, keramikas darbi, strādā un stāsta keramiķe Silvija Šmidkena * Jāņa Rozes grāmatnīcas jaunumi mākslas jomā - stāsta grāmatnīcas direktore Ināra Beļinkaja * Bībeles tēma mākslā - stāsta mākslas zinātniece Edvarda Šmite * mākslinieka Harija Veldres piemiņai, gleznas * raidījumā izmantotas Viļa Rīdzenieka fotoreprodukcijas

  • Ētera datumi: 1999-05-23
  • Hronometrāža: 0:33:44
  • Piedalās: Geikina Karīna, Romāne Zenta, Bajārs Valdis, Grīns Aleksandrs, Bērsons Ilgonis, Brūvere Ilona, Sīle Sarmīte, Linde Ieva, Šmidkena Silvija, Šmite Edvarda, Beļinkaja Ināra, Veldre Harijs
  • Režisors: Trence Maija, Ērgle Māra
  • Redaktors: Geikina Karīna, Sīle Sarmīte
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Kultūras stunda

  • PIEEJAMAS: 82 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 15 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,2 (6)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumu “Kultūras stunda” veido divas radošās grupas. Pirmajā līdzdarbojas Sarmīte Sīle un Karina Geikina, bet otrajā - Lilita Eglīte, Ārija Lauva, Verēna Bērziņa un Ivars Kokars.

Katram raidījumam ir atsevišķa tēma. Pirmā raidījuma motīvs un koptēma ir krēsls un domājot par to, kāpēc par pirmo tēmu izvēlējās tieši krēslu, viena no raidījuma veidotājām - Verēna Bērziņa stāsta: “Šobrīd krēsla tēma ir ļoti aktuāla. Dzīve ir ļoti svarīgi, ar kādu kultūras un intelekta bagāžu mēs uz krēsla sēžamies vai gribam sēdēt. Šodien ir tāds laiks: ko tikai cilvēks nav gatavs darīt, lai tikai tiktu pie krēsla. Es domāju, ka krēsls šobrīd ir tas, kas mums visiem ir uz mēles. Krēsls ir nopietna un liela lieta, kas top ar cilvēka rokām, viņa fizisko un garīgo enerģiju. Vēl būs maza etīdīte - krēsls ar biogrāfiju. Katram krēslam taču ir sava biogrāfija, bet viena lieta ir sēdētāja biogrāfija, otra - kas šo krēslu ir uztaisījis. Tas ir vesels laikmets. Tas ir ārkārtīgi sarežģīts un smalks roku darbs - uztaisīt krēslu. Uzsēsties tajā ir daudz vieglāk.”

Avoti:

Bērziņa, Verēna  "Kultūras stunda" : [Saruna ar Latvijas TV raidījuma "Kultūras stunda" veidotājām V.Bērziņu, L.Eglīti, Ā.Lauvu] / Verēna Bērziņa, Lilita Eglīte, Ārija Lauva.  Rīgas Viļņi+, 1997, Nr. 37 5., 39.lpp.