Kultūras stunda (1999-09-05)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(0)
(0)
(0)
Embed button

Saistītās epizodes:

Pieturzīmes: par pieturzīmēm dzīvē filozofē LTV dizainers Māris Kalve, Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta direktora vietnieks Andris Urtāns, Saeimas deputāte Vaira Paegle * ar LSDSP deputāta Andreja Veckalna atbalstu uzstādītais Laimas pulkstenis pie Brīvības pieminekļa 1924.g., kinoarhīva kadri, fotogrāfijas, žurnāliste Silvijas Sūnas saruna ar viņa meitu * topošā stārķu muzeja spāru svētkos Staicelē, stārķi * čehu rakstnieka Hrabala izstāde Rīgā, Eiropas Kultūras galvaspilsētas Prāga 2000 reklāmas buklets - stāsta Prāgas domnieks Igors Ņemecs * gaidāmie Rīgai 800 kultūras pasākumi - stāsta Inguna Rībena * Kultūrkapitāla fonda projektu konkurss - stāsta KKF direktors Māris Bērziņš * ceļojums uz Somiju, iet kuģis Silja Line, Annas Mākslas māja bērniem Helsinkos *** Vārds: Dzejnieka Ulda Bērziņa personība, dzejoļus no grāmatas " Nozagtie velosipēdi" lasa Leonīds Grabovskis un autors

  • Ētera datumi: 1999-09-05
  • Hronometrāža: 0:41:59
  • Piedalās: Šmite Baiba, Kalve Māris, Sūna Silvija, Paegle Vaira, Ņemecs Igors, Bērziņš Māris, Urtāns Andris, Rībena Inguna, Bērziņa Verēna, Liepa Ināra, Veckalns Andrejs (foto), Geikina Karīna, Bērziņš Uldis, Grabovskis Leonīds
  • Režisors: Kokars Ivars, Petrockis Hraijs
  • Redaktors: Lauva Ārija, Bērziņa Verēna, Geikina Karīna
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Kultūras stunda

  • PIEEJAMAS: 82 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 15 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,2 (6)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumu “Kultūras stunda” veido divas radošās grupas. Pirmajā līdzdarbojas Sarmīte Sīle un Karina Geikina, bet otrajā - Lilita Eglīte, Ārija Lauva, Verēna Bērziņa un Ivars Kokars.

Katram raidījumam ir atsevišķa tēma. Pirmā raidījuma motīvs un koptēma ir krēsls un domājot par to, kāpēc par pirmo tēmu izvēlējās tieši krēslu, viena no raidījuma veidotājām - Verēna Bērziņa stāsta: “Šobrīd krēsla tēma ir ļoti aktuāla. Dzīve ir ļoti svarīgi, ar kādu kultūras un intelekta bagāžu mēs uz krēsla sēžamies vai gribam sēdēt. Šodien ir tāds laiks: ko tikai cilvēks nav gatavs darīt, lai tikai tiktu pie krēsla. Es domāju, ka krēsls šobrīd ir tas, kas mums visiem ir uz mēles. Krēsls ir nopietna un liela lieta, kas top ar cilvēka rokām, viņa fizisko un garīgo enerģiju. Vēl būs maza etīdīte - krēsls ar biogrāfiju. Katram krēslam taču ir sava biogrāfija, bet viena lieta ir sēdētāja biogrāfija, otra - kas šo krēslu ir uztaisījis. Tas ir vesels laikmets. Tas ir ārkārtīgi sarežģīts un smalks roku darbs - uztaisīt krēslu. Uzsēsties tajā ir daudz vieglāk.”

Avoti:

Bērziņa, Verēna  "Kultūras stunda" : [Saruna ar Latvijas TV raidījuma "Kultūras stunda" veidotājām V.Bērziņu, L.Eglīti, Ā.Lauvu] / Verēna Bērziņa, Lilita Eglīte, Ārija Lauva.  Rīgas Viļņi+, 1997, Nr. 37 5., 39.lpp.