Kultūras stunda (1999-05-30)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(0)
(0)
(1)
Embed button

Saistītās epizodes:

Skulptūru dārza iekārtošana Bērnu slimnīcā. Stāsta slimnīcas pedagoģijas nodaļas metodiķe Ligita Čakare, slimnīcas direktors Dzintars Mozgis, arhitekts Raitis Jelēvics, māksliniece Olga Šilova, daiļdārznieki Jānis Sirlaks, Agita Vīra, mākslinieki Ģirts Burvis, Agnese Staģe, Ausma Neretniece, Alans Beitners. Stāsta projekta īstenošanā iesaistītie NBS bataljona karavīri * Atjaunojams nams Aldara ielā. Stāsta VNĪA iecirkņa vadītājs Andris Rībens * Projekts Daugavmalas labiekārtošanai. Stāsta arhitekts Pēteris Blūms, Rīgas domes ierēdņi, arhitekts Jānis Krastiņš profesors Ojārs Spārītis * Ojāra Spārīša grāmata " Usmas baznīca". Skaņdarbu M.Zariņš " Usmas baznīcai" atskaņo Andrejs Holcmanis. Uzrunu saka Ojārs Spārītis ( filmēts Usmas baznīcā) * Teoloģijas doktora Jura Rubeņa un KKF direktora Māra Bērziņa saruna par kultūru un naudu * Rīgas Amatniecības vidusskolas audzēkņu diplomdarbs: atjaunotie Liepupes baznīcas kokgriezumi. Stāsta Kokapstrādes nodaļas vadītājs Arvīds Verza, profesors Ojārs Spārītis, mākslas maģistre Maija Avota

  • Ētera datumi: 1999-05-30; 1999-06-01
  • Hronometrāža: 0:53:21
  • Piedalās: Liepa Ināra, Blūms Pēteris, Spārītis Ojārs, Rubenis Juris, Bērziņš Māris, Avota Maija, Verza Arvīds, Čakare Ligita, Mozgis Dzintars, Bērziņa Verēna, Jelēvics Raitis, Šilova Olga, Sirlaks Jānis, Vīra Agita, Burvis Ģirts, Staģe Agnese, Neretniece Ausma, Beitners Alans, Rībens Andris, Doškina Ilze, Pastnieks Uldis, Asaris Gunārs, Krastiņš Jānis, Līvens Hertmanis, Holcmanis Andrejs, Bērziņš Māris
  • Režisors: Kokars Ivars
  • Redaktors: Bērziņa Verēna, Lauva Ārija
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Kultūras stunda

  • PIEEJAMAS: 82 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 15 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,2 (6)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumu “Kultūras stunda” veido divas radošās grupas. Pirmajā līdzdarbojas Sarmīte Sīle un Karina Geikina, bet otrajā - Lilita Eglīte, Ārija Lauva, Verēna Bērziņa un Ivars Kokars.

Katram raidījumam ir atsevišķa tēma. Pirmā raidījuma motīvs un koptēma ir krēsls un domājot par to, kāpēc par pirmo tēmu izvēlējās tieši krēslu, viena no raidījuma veidotājām - Verēna Bērziņa stāsta: “Šobrīd krēsla tēma ir ļoti aktuāla. Dzīve ir ļoti svarīgi, ar kādu kultūras un intelekta bagāžu mēs uz krēsla sēžamies vai gribam sēdēt. Šodien ir tāds laiks: ko tikai cilvēks nav gatavs darīt, lai tikai tiktu pie krēsla. Es domāju, ka krēsls šobrīd ir tas, kas mums visiem ir uz mēles. Krēsls ir nopietna un liela lieta, kas top ar cilvēka rokām, viņa fizisko un garīgo enerģiju. Vēl būs maza etīdīte - krēsls ar biogrāfiju. Katram krēslam taču ir sava biogrāfija, bet viena lieta ir sēdētāja biogrāfija, otra - kas šo krēslu ir uztaisījis. Tas ir vesels laikmets. Tas ir ārkārtīgi sarežģīts un smalks roku darbs - uztaisīt krēslu. Uzsēsties tajā ir daudz vieglāk.”

Avoti:

Bērziņa, Verēna  "Kultūras stunda" : [Saruna ar Latvijas TV raidījuma "Kultūras stunda" veidotājām V.Bērziņu, L.Eglīti, Ā.Lauvu] / Verēna Bērziņa, Lilita Eglīte, Ārija Lauva.  Rīgas Viļņi+, 1997, Nr. 37 5., 39.lpp.