Kultūras stunda (1999-05-09)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(0)
(0)
(0)
Embed button

Saistītās epizodes:

1. " Ex libris". 2.Rīgas Grāmatu svētki; stendi, grāmatu tārpiņi, bērnu zīmējumu konkurss, apgādu pārstāvji par saviem izdevumiem. Stāsta Latvijas grāmatizdevēju asociācijas sekretāre Dace Pugača, asociācijas direktore Diāna Kurpniece, Liega Piešiņa, apgāda " Zvaigzne ABC" prezidente Vija Kilbloka, " Zvaigzne ABC" māksliniece Ingūna Kļava-Švanka, Latvijas grāmattirgotāju asociācijas prezidente Ināra Beļinkaja, Ilmārs Lazovskis, apgāda " Pearson" pārstāve Dorota Muravska, apgāda " Taschen" pārstāvis Pjērs Toromanofs, apgāda " Karogs" pārstāve, dzejniece Māra Zālīte, apgāda " Daugava" pārstāvji Georgs Šleijers( Zviedrija), Viesturs Vecgrāvis. Aktrise Elza Radziņa lasa fragm. no R. Tagores darba 2. " Vernisāža". Turpinās Mākslas dienas. 1.Mākslas svētki Berga bazārā; mākslas objekti. Stāsta Inese Riņķe * Galerijā " Daugava" Andreja Ameļkoviča izstāde " Aritmija"; gleznas. S. Sīle un A. Ameļkovičs sarunājas Daugavas krastā * Valsts Mākslas muzejā Vijas Maldupes un Jura Baklāna piemiņas izstāde " Māksla. Dzīve. Mīlestība"; gleznas. Stāsta meita Ieva Baklāne, gleznotāja Ilze Avotiņa

  • Ētera datumi: 1999-05-09; 1999-05-11
  • Hronometrāža: 0:35:00
  • Piedalās: Ameļkovičs Andrejs, Pugača Dace, Kurpniece Diāna, Piešiņa Liega, Kilbloka Vija, Beļinkaja Ināra, Muravska Dorota, Toromanofs Pjērs, Zālīte Māra, Šleijers Georgs, Vecgrāvis Viesturs, Radziņa Elza, Riņķe Inese, Avotiņa Ilze, Baklāne Ieva, Geikina Karīna, Sīle Sarmīte, Kļava-Švanka Ingūna, Lazovskis Ilmārs
  • Režisors: Trence Maija, Ērgle Māra
  • Redaktors: Geikina Karīna, Sīle Sarmīte
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Kultūras stunda

  • PIEEJAMAS: 82 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 15 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,2 (6)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumu “Kultūras stunda” veido divas radošās grupas. Pirmajā līdzdarbojas Sarmīte Sīle un Karina Geikina, bet otrajā - Lilita Eglīte, Ārija Lauva, Verēna Bērziņa un Ivars Kokars.

Katram raidījumam ir atsevišķa tēma. Pirmā raidījuma motīvs un koptēma ir krēsls un domājot par to, kāpēc par pirmo tēmu izvēlējās tieši krēslu, viena no raidījuma veidotājām - Verēna Bērziņa stāsta: “Šobrīd krēsla tēma ir ļoti aktuāla. Dzīve ir ļoti svarīgi, ar kādu kultūras un intelekta bagāžu mēs uz krēsla sēžamies vai gribam sēdēt. Šodien ir tāds laiks: ko tikai cilvēks nav gatavs darīt, lai tikai tiktu pie krēsla. Es domāju, ka krēsls šobrīd ir tas, kas mums visiem ir uz mēles. Krēsls ir nopietna un liela lieta, kas top ar cilvēka rokām, viņa fizisko un garīgo enerģiju. Vēl būs maza etīdīte - krēsls ar biogrāfiju. Katram krēslam taču ir sava biogrāfija, bet viena lieta ir sēdētāja biogrāfija, otra - kas šo krēslu ir uztaisījis. Tas ir vesels laikmets. Tas ir ārkārtīgi sarežģīts un smalks roku darbs - uztaisīt krēslu. Uzsēsties tajā ir daudz vieglāk.”

Avoti:

Bērziņa, Verēna  "Kultūras stunda" : [Saruna ar Latvijas TV raidījuma "Kultūras stunda" veidotājām V.Bērziņu, L.Eglīti, Ā.Lauvu] / Verēna Bērziņa, Lilita Eglīte, Ārija Lauva.  Rīgas Viļņi+, 1997, Nr. 37 5., 39.lpp.