Kultūras stunda (1999-05-04)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(0)
(0)
(0)
Embed button

Saistītās epizodes:

Sižetos: apgāda " Atēnas" jaunās grāmatas: Inga Ābele " Akas māja" - izdevēja Pētera Jankava saruna ar rakstnieci Ingu Ābeli * Pētera Brūvera grāmata " Ziedi zaudētājiem", P.Brūvers lasa fragmentus no grāmatas Daugavas krastā * arhitekts Pēteris Blūms stāsta par Daugavas krasta perspektīvām Ķīpsalā, mājas * izstāde " Ziemeļu ceļš" Misiņa bibliotēkā, mākslas vēsturnieks Ojārs Spārītis sarunājas ar Norvēģijas Karalistes vēstnieku Latvijā Herbertu Linderu * Salacgrīva, saruna ar Salacgrīvas mākslas skoliņas " Taka" direktoru, keramiķi Imantu Klīdzeju *** Piedzīvojumu meklētāji: Maljorkas sala Spānijā, deju kopa Ūsiņš apmeklē tautas deju festivālu, fragm. no festivāla, intervija ar deju kopas vadītāju Brigitu Čiksti

  • Ētera datumi: 1999-05-04
  • Hronometrāža: 0:54:10
  • Piedalās: Bērziņa Verēna, Ābele Inga, Jankavs Pēteris, Brūveris Pēters, Blūms Pēteris, Spārītis Ojārs, Linders Herberts, Klīdzejs Imants, Eglīte Lilita, Čikste Brigita, deju kopa Ūsiņš, Irbe Mārtiņš, Treigute Zane
  • Režisors: Kokars Ivars
  • Redaktors: Eglīte Lilita, Bērziņa Verēna, Lauva Ārija
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Kultūras stunda

  • PIEEJAMAS: 82 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 15 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,2 (6)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumu “Kultūras stunda” veido divas radošās grupas. Pirmajā līdzdarbojas Sarmīte Sīle un Karina Geikina, bet otrajā - Lilita Eglīte, Ārija Lauva, Verēna Bērziņa un Ivars Kokars.

Katram raidījumam ir atsevišķa tēma. Pirmā raidījuma motīvs un koptēma ir krēsls un domājot par to, kāpēc par pirmo tēmu izvēlējās tieši krēslu, viena no raidījuma veidotājām - Verēna Bērziņa stāsta: “Šobrīd krēsla tēma ir ļoti aktuāla. Dzīve ir ļoti svarīgi, ar kādu kultūras un intelekta bagāžu mēs uz krēsla sēžamies vai gribam sēdēt. Šodien ir tāds laiks: ko tikai cilvēks nav gatavs darīt, lai tikai tiktu pie krēsla. Es domāju, ka krēsls šobrīd ir tas, kas mums visiem ir uz mēles. Krēsls ir nopietna un liela lieta, kas top ar cilvēka rokām, viņa fizisko un garīgo enerģiju. Vēl būs maza etīdīte - krēsls ar biogrāfiju. Katram krēslam taču ir sava biogrāfija, bet viena lieta ir sēdētāja biogrāfija, otra - kas šo krēslu ir uztaisījis. Tas ir vesels laikmets. Tas ir ārkārtīgi sarežģīts un smalks roku darbs - uztaisīt krēslu. Uzsēsties tajā ir daudz vieglāk.”

Avoti:

Bērziņa, Verēna  "Kultūras stunda" : [Saruna ar Latvijas TV raidījuma "Kultūras stunda" veidotājām V.Bērziņu, L.Eglīti, Ā.Lauvu] / Verēna Bērziņa, Lilita Eglīte, Ārija Lauva.  Rīgas Viļņi+, 1997, Nr. 37 5., 39.lpp.