Kultūras stunda (1999-04-25)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(0)
(0)
(0)
Embed button

Saistītās epizodes:

1. " Ex libris". Vispasaules grāmatu diena. Rērihu dzimta. Apgādā " Vieda" izdotas Helēnas Rērihas " Vēstules II", R. Rudzītis " Nikolajs Rērihs. Kultūras ceļvedis". Stāsta LU studente Linda Kalniņa, inženierzinātņu doktors Imants Geidāns, Tatjana Binde * Grāmata Arvīds Kalme " Es pasaulē. Pasaule manī. Kustība pasaulē", stāsta autors * Grāmata O. Andrejevs, Ļ. Hromovs " Ātrlasīšanas tehnika un atmiņas vingrināšana", komentē Imants Geidāns 2. " Vernisāža": studijai " Kalvis" - 40 ( senās rotas). Stāsta salona " Stallis" vadītāja Valda Kesnere, studijas " Kalvis" vadītājs Jānis Mikāns ( redzamas rotas, demonstrē modeles) * Grāmata " Jūgendstils. Laiks un telpa". Stāsta apgāda " Jumava" direktore Zigrīda Krauze, mākslas zinātniece Silvija Grosa * Gunāra Kroļļa gleznas mākslinieces Māras Linkaites salonā " Mode un māksla". Gunārs Krollis lasa savu dzeju. Par gleznām stāsta Misis Latvija'98 Iveta Vītola, Vice Misis Latvija'98 Lidija Zaharova

  • Ētera datumi: 1999-04-25; 1999-04-27
  • Hronometrāža: 0:34:26
  • Piedalās: Geikina Karīna, Kalniņa Linda, Geidāns Imants, Binde Tatjana, Kalme Arvīds, Sīle Sarmīte, Kesnere Valentīna, Mikāns Jānis, Krauze Zigrīda Grosa Silvija, Krollis Gunārs, Vītola Iveta, Zaharova Lidija
  • Režisors: Trence Maija, Ērgle Māra
  • Redaktors: Geikina Karīna, Sīle Sarmīte
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Kultūras stunda

  • PIEEJAMAS: 82 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 15 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,2 (6)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumu “Kultūras stunda” veido divas radošās grupas. Pirmajā līdzdarbojas Sarmīte Sīle un Karina Geikina, bet otrajā - Lilita Eglīte, Ārija Lauva, Verēna Bērziņa un Ivars Kokars.

Katram raidījumam ir atsevišķa tēma. Pirmā raidījuma motīvs un koptēma ir krēsls un domājot par to, kāpēc par pirmo tēmu izvēlējās tieši krēslu, viena no raidījuma veidotājām - Verēna Bērziņa stāsta: “Šobrīd krēsla tēma ir ļoti aktuāla. Dzīve ir ļoti svarīgi, ar kādu kultūras un intelekta bagāžu mēs uz krēsla sēžamies vai gribam sēdēt. Šodien ir tāds laiks: ko tikai cilvēks nav gatavs darīt, lai tikai tiktu pie krēsla. Es domāju, ka krēsls šobrīd ir tas, kas mums visiem ir uz mēles. Krēsls ir nopietna un liela lieta, kas top ar cilvēka rokām, viņa fizisko un garīgo enerģiju. Vēl būs maza etīdīte - krēsls ar biogrāfiju. Katram krēslam taču ir sava biogrāfija, bet viena lieta ir sēdētāja biogrāfija, otra - kas šo krēslu ir uztaisījis. Tas ir vesels laikmets. Tas ir ārkārtīgi sarežģīts un smalks roku darbs - uztaisīt krēslu. Uzsēsties tajā ir daudz vieglāk.”

Avoti:

Bērziņa, Verēna  "Kultūras stunda" : [Saruna ar Latvijas TV raidījuma "Kultūras stunda" veidotājām V.Bērziņu, L.Eglīti, Ā.Lauvu] / Verēna Bērziņa, Lilita Eglīte, Ārija Lauva.  Rīgas Viļņi+, 1997, Nr. 37 5., 39.lpp.