Kultūras stunda (1999-04-20)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(0)
(0)
(0)
Embed button

Saistītās epizodes:

Sižetos: Viļņa Kazāka balva ( putnubūris) Laipu ielas iedzīvotājiem * bērnu žurnāli " Ezis" un " Zīlīte", saruna ar redakciju darbiniekiem par izdošanas problēmām - stāsta apgāda " Zaļais circenis" direktors Māris Rungulis, žurnāla " Zīlīte" galvenā redaktore Daina Oliņa, literārais redaktors Jānis Baltvilks, žurnāla " Ezis" mākslinieciskā redaktore Irēna Lūse * izstāde " Grāmatu ceļi. Britu versija" - stāsta projekta koordinatore Irēna Bužinska, izstādes atklāšanā runā Lielbritānijas vēstnieks Latvijā V.E. Nikolass Džerolds, kultūras ministre Kārina Pētersone * lietuviešu mākslinieku izstāde Viļņas galerijā " Vārti" - stāsta Latvijas vēstniecības Lietuvā vēstnieka palīdze Elita Gavele, sarunas ar māksliniekiem * par sadarbību ar lietuviešu māksliniekiem stāsta salona Māksla vadītāja Maiga Rozenberga * gleznotāja Valda Buša izstāde " Ziedēšana" salonā Māksla - saruna ar V.Bušu * Rīgas Amatniecības vidusskolā tiek veidots interjers Liepupes baznīcai - stāsta kokapstrādes nodaļas vadītājs Arvīds Verza *** Redzamais neredzamais: kinoarhīva kadros fotogrāfi, Fotogrāfija - mūsu dzīves objektīvākais liecinieks, komentē filozofijas doktore Daina Teters, fotogrāfijas muzeja direktors Vilnis Auziņš, režisors Kārlis Pamše, fotogrāfijas

  • Ētera datumi: 1999-04-20
  • Hronometrāža: 0:52:22
  • Piedalās: Lauva Ārija, Rungulis Māris, Oliņa Daina, Baltvilks Jānis, Lūse Irēna, Bužinska Irēna, Džerolds Nikolass, Pētersone Kārina, Bērziņa Verēna, Rutkiene Nida, Gavele Elita, Pakalnis Vitauts, Skačkausks Algimants, Rozenberga Maiga, Bušs Valdis, Verza Arvīds, Teters Daina, Eglīte Lilita, Auziņš Vilnis, Pamše Kārlis
  • Režisors: Kokars Ivars
  • Redaktors: Eglīte Lilita, Bērziņa Verēna, Lauva Ārija
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Kultūras stunda

  • PIEEJAMAS: 82 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 15 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,2 (6)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumu “Kultūras stunda” veido divas radošās grupas. Pirmajā līdzdarbojas Sarmīte Sīle un Karina Geikina, bet otrajā - Lilita Eglīte, Ārija Lauva, Verēna Bērziņa un Ivars Kokars.

Katram raidījumam ir atsevišķa tēma. Pirmā raidījuma motīvs un koptēma ir krēsls un domājot par to, kāpēc par pirmo tēmu izvēlējās tieši krēslu, viena no raidījuma veidotājām - Verēna Bērziņa stāsta: “Šobrīd krēsla tēma ir ļoti aktuāla. Dzīve ir ļoti svarīgi, ar kādu kultūras un intelekta bagāžu mēs uz krēsla sēžamies vai gribam sēdēt. Šodien ir tāds laiks: ko tikai cilvēks nav gatavs darīt, lai tikai tiktu pie krēsla. Es domāju, ka krēsls šobrīd ir tas, kas mums visiem ir uz mēles. Krēsls ir nopietna un liela lieta, kas top ar cilvēka rokām, viņa fizisko un garīgo enerģiju. Vēl būs maza etīdīte - krēsls ar biogrāfiju. Katram krēslam taču ir sava biogrāfija, bet viena lieta ir sēdētāja biogrāfija, otra - kas šo krēslu ir uztaisījis. Tas ir vesels laikmets. Tas ir ārkārtīgi sarežģīts un smalks roku darbs - uztaisīt krēslu. Uzsēsties tajā ir daudz vieglāk.”

Avoti:

Bērziņa, Verēna  "Kultūras stunda" : [Saruna ar Latvijas TV raidījuma "Kultūras stunda" veidotājām V.Bērziņu, L.Eglīti, Ā.Lauvu] / Verēna Bērziņa, Lilita Eglīte, Ārija Lauva.  Rīgas Viļņi+, 1997, Nr. 37 5., 39.lpp.