Kultūras stunda (1999-04-04)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(0)
(0)
(0)
Embed button

Saistītās epizodes:

Lieldienu raidījums, šūpoles * Meistara balva " putnubūris" no vienkoča - stāsta Latvijas Amatniecības kameras prezidents Vilnis Kazāks * Keramiķa Pētera Martinsona darbi Kinogalerijā, saruna ar viņu * Lībieši pulcējas Staicelē, Lībiešu muzejs, muzicē " Vīm", dzied arī Dāvids Ernštreits, par lībiešu tautas tērpu stāsta Lībiešu kultūras centra vadītāja Gundega Blumberga, saruna ar Valtu Ernštreitu, Latviešu lībiešu angļu vārdnīca, saruna ar mariešu tautas pārstāvi Alekseju Aleksejevu, lībiešu svētkos uzrunu teic Staiceles Domes priekšsēdētājs Jānis Bakmanis, lībiešu muzeja vadītāja Jautrīte Pelēkā * Rīgas Amatniecības vidusskolā top interjers Liepupes baznīcai, baznīcas ēka *** Piedzīvojumu meklētāji: ciemos pie rakstnieces Dainas Avotiņas atjaunotajās mājās " Mačkalnos" ziemā, D.Avotiņas jaunā grāmata " Ticu zemei un cilvēkiem"

  • Ētera datumi: 1999-04-04; 1999-04-06
  • Hronometrāža: 0:52:35
  • Piedalās: Bērziņa Verēna, Kazāks Vilnis, Martinsons Pēteris, Spārītis Ojārs, Vīm, Damberga Baiba, Ozoliņa Lelde, Ernštreits Reinis, Ernštreits Dāvids, Ernštreite Ulla, Ozoliņa Ieva, Ernštreite Elīza, Grasmane Maruta, Blumberga Gundega, Ernštreits Valts, Lauva Ārija, Rībena Inguna, Ernštreite Ieva, Šuvcāne Valda, Aleksejevs Aleksejs, Bakmanis Jānis, Pelēkā Jautrīte, Bakmane Ārija, Verza Arvīds, Avotiņa Daina, Eglīte Lilita
  • Režisors: Kokars Ivars
  • Redaktors: Eglīte Lilita, Bērziņa Verēna, Lauva Ārija
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Kultūras stunda

  • PIEEJAMAS: 82 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 14 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,2 (5)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumu “Kultūras stunda” veido divas radošās grupas. Pirmajā līdzdarbojas Sarmīte Sīle un Karina Geikina, bet otrajā - Lilita Eglīte, Ārija Lauva, Verēna Bērziņa un Ivars Kokars.

Katram raidījumam ir atsevišķa tēma. Pirmā raidījuma motīvs un koptēma ir krēsls un domājot par to, kāpēc par pirmo tēmu izvēlējās tieši krēslu, viena no raidījuma veidotājām - Verēna Bērziņa stāsta: “Šobrīd krēsla tēma ir ļoti aktuāla. Dzīve ir ļoti svarīgi, ar kādu kultūras un intelekta bagāžu mēs uz krēsla sēžamies vai gribam sēdēt. Šodien ir tāds laiks: ko tikai cilvēks nav gatavs darīt, lai tikai tiktu pie krēsla. Es domāju, ka krēsls šobrīd ir tas, kas mums visiem ir uz mēles. Krēsls ir nopietna un liela lieta, kas top ar cilvēka rokām, viņa fizisko un garīgo enerģiju. Vēl būs maza etīdīte - krēsls ar biogrāfiju. Katram krēslam taču ir sava biogrāfija, bet viena lieta ir sēdētāja biogrāfija, otra - kas šo krēslu ir uztaisījis. Tas ir vesels laikmets. Tas ir ārkārtīgi sarežģīts un smalks roku darbs - uztaisīt krēslu. Uzsēsties tajā ir daudz vieglāk.”

Avoti:

Bērziņa, Verēna  "Kultūras stunda" : [Saruna ar Latvijas TV raidījuma "Kultūras stunda" veidotājām V.Bērziņu, L.Eglīti, Ā.Lauvu] / Verēna Bērziņa, Lilita Eglīte, Ārija Lauva.  Rīgas Viļņi+, 1997, Nr. 37 5., 39.lpp.