Kultūras stunda (1999-03-28)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(0)
(0)
(0)
Embed button

Saistītās epizodes:

1. " Ex libris". Konkurss skatītājiem * Grāmata " Pirmatnīgās dabas pieminekļi"; UNESCO aizsargājamie dabas pieminekļi. Grāmatas atvēršanas svētki, atklāj UNESCO Latvijas nacionālās komisijas ģenerālsekretārs Jānis Sīkstulis, izdevniecības " Salbi" pārstāve Anna Frīdenberga, Latvijas vēstniece UNESCO Aina Nagobads-Ābola. * Kā izglītības satura maiņa ietekmē grāmatu izdošanu. Stāsta izdevniecības " Zvaigzne ABC" prezidente Vija Kilbloka, redaktors Aigars Cinis. Grāmatas P. Dako " Psiholoģijas brīnumainās uzvaras"," Psihe - garīgā pasaule", V. Reņģe " Psiholoģija", E.H. Gombrihs " Mākslas vēsture". S. Cielava " Vispārīgā mākslas vēsture", stāsta mākslas zinātņu doktore Skaidrīte Cielava * Izdotas grāmatas G. Berelis " Latviešu literatūras vēsture" un " Latviešu literatūras vēsture" 1. sējums. Komentē literatūrzinātnieks Viesturs Vecgrāvis 2. " Vernisāža". Valsts Mākslas muzejā gleznotājas Birutas Baumanes personālizstāde. Stāsta izstādes kuratore Maruta Kalnupe * Galerijā " Daugava" Ievas Iltneres gleznas. S. Sīles saruna ar gleznotāju * Lietišķi dekoratīvās mākslas muzeja galerijā " Apsīda" Sandras Bērziņas-Skrauces stikla mākslas izstāde * Ārzemju mākslas muzeja Velvju zālē Mākslas akadēmijas meistaru un studentu stikla darbu un akvareļu izstāde. Mākslas akadēmijas stikla mākslas katedras darbnīca, stāsta katedras vadītājs profesors Tenis Grasis * Studentu izstādi Valsts Mākslas akadēmijas( VMA) aulā komentē profesors Uno Daņiļevskis. VMA aulā Jana Kārļa Šternberga izstāde " Zīmējumi smiltīs", komentē VMA rektors Jānis Osis. Naudas zīmes, pastmarkas, portreti

  • Ētera datumi: 1999-03-28
  • Hronometrāža: 0:52:03
  • Piedalās: Sīkstulis Jānis, Cielava Skaidrīte, Kilbloka Vija, Vecgrāvis Viesturs, Kalnupe Maruta, Iltnere Ieva, Treija Anda, Grasis Tenis, Daņiļevskis Uno, Osis Jānis, Geikina Karīna, Frīdenberga Anna, Nagobads-Ābola Aina, Cinis Aigars
  • Režisors: Trence Maija, Ērgle Māra
  • Redaktors: Geikina Karīna, Sīle Sarmīte
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Kultūras stunda

  • PIEEJAMAS: 82 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 14 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,2 (5)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumu “Kultūras stunda” veido divas radošās grupas. Pirmajā līdzdarbojas Sarmīte Sīle un Karina Geikina, bet otrajā - Lilita Eglīte, Ārija Lauva, Verēna Bērziņa un Ivars Kokars.

Katram raidījumam ir atsevišķa tēma. Pirmā raidījuma motīvs un koptēma ir krēsls un domājot par to, kāpēc par pirmo tēmu izvēlējās tieši krēslu, viena no raidījuma veidotājām - Verēna Bērziņa stāsta: “Šobrīd krēsla tēma ir ļoti aktuāla. Dzīve ir ļoti svarīgi, ar kādu kultūras un intelekta bagāžu mēs uz krēsla sēžamies vai gribam sēdēt. Šodien ir tāds laiks: ko tikai cilvēks nav gatavs darīt, lai tikai tiktu pie krēsla. Es domāju, ka krēsls šobrīd ir tas, kas mums visiem ir uz mēles. Krēsls ir nopietna un liela lieta, kas top ar cilvēka rokām, viņa fizisko un garīgo enerģiju. Vēl būs maza etīdīte - krēsls ar biogrāfiju. Katram krēslam taču ir sava biogrāfija, bet viena lieta ir sēdētāja biogrāfija, otra - kas šo krēslu ir uztaisījis. Tas ir vesels laikmets. Tas ir ārkārtīgi sarežģīts un smalks roku darbs - uztaisīt krēslu. Uzsēsties tajā ir daudz vieglāk.”

Avoti:

Bērziņa, Verēna  "Kultūras stunda" : [Saruna ar Latvijas TV raidījuma "Kultūras stunda" veidotājām V.Bērziņu, L.Eglīti, Ā.Lauvu] / Verēna Bērziņa, Lilita Eglīte, Ārija Lauva.  Rīgas Viļņi+, 1997, Nr. 37 5., 39.lpp.