Kultūras stunda (1999-03-14)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(0)
(0)
(5)
Embed button

Saistītās epizodes:

1. Ex libris: Kultūras ministrijas balva rakstniecei Norai Ikstenai par grāmatu " Dzīves svinēšana", stāsta autore * Ralfa Helfera grāmata " Modoka" * Dzejas kasete " Glābiet dvēseles mūsu". Stāsta jaunie literāti Marts Pujāts, Jānis Indāns, " Literatūras avīzes" redaktors Dainis Grīnvalds * Latvijas Akadēmiskajai bibliotēkai - 475 gadi. 2. Vernisāža: Izstāde " Akvarelis 1957. - 1997". Stāsta izstādes iekārtotājs, mākslinieks Jānis Spalviņš, izstādes kuratore, mākslas zinātniece Baiba Circene * Runāles pils muzeja direktora, gleznotāja Imanta Lancmaņa gleznu izstāde " Rīgas galerijā", stāsta autors * Izstāde " Žanis Bulavs. Naivists no Kuldīgas" MS galerijā * Gleznotāja Leo Kokles piemiņas vakars Mākslinieku savienībā, stāsta māksliniece Večella Varslavāne, komponists Raimonds Pauls, dzejnieks Māris Čaklais * Grafiķa Oļģerta Ābelītes piemiņas izstāde Ikšķilē, viņa darbnīcā. Stāsta VMA profesors, grafiķis Valdis Villerušs / Izmantoti LTV videorahīva materiāli

  • Ētera datumi: 1999-03-14; 1999-03-15
  • Hronometrāža: 0:52:25
  • Piedalās: Geikina Karīna, Ikstena Nora, Indāns Jānis, Pujāts Marts, Grīnvalds Dainis, Tomiņa Aija, Sīle Sarmīte, Spalviņš Jānis, Circene Baiba, Lancmanis Imants, Baranovska Inese, Varslavāne Večella, Pauls Raimonds, Čaklais Māris, Villerušs Valdis
  • Režisors: Trence Maija
  • Redaktors: Sīle Sarmīte, Geikina Karīna, Ērgle Māra
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Kultūras stunda

  • PIEEJAMAS: 82 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 14 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,2 (5)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumu “Kultūras stunda” veido divas radošās grupas. Pirmajā līdzdarbojas Sarmīte Sīle un Karina Geikina, bet otrajā - Lilita Eglīte, Ārija Lauva, Verēna Bērziņa un Ivars Kokars.

Katram raidījumam ir atsevišķa tēma. Pirmā raidījuma motīvs un koptēma ir krēsls un domājot par to, kāpēc par pirmo tēmu izvēlējās tieši krēslu, viena no raidījuma veidotājām - Verēna Bērziņa stāsta: “Šobrīd krēsla tēma ir ļoti aktuāla. Dzīve ir ļoti svarīgi, ar kādu kultūras un intelekta bagāžu mēs uz krēsla sēžamies vai gribam sēdēt. Šodien ir tāds laiks: ko tikai cilvēks nav gatavs darīt, lai tikai tiktu pie krēsla. Es domāju, ka krēsls šobrīd ir tas, kas mums visiem ir uz mēles. Krēsls ir nopietna un liela lieta, kas top ar cilvēka rokām, viņa fizisko un garīgo enerģiju. Vēl būs maza etīdīte - krēsls ar biogrāfiju. Katram krēslam taču ir sava biogrāfija, bet viena lieta ir sēdētāja biogrāfija, otra - kas šo krēslu ir uztaisījis. Tas ir vesels laikmets. Tas ir ārkārtīgi sarežģīts un smalks roku darbs - uztaisīt krēslu. Uzsēsties tajā ir daudz vieglāk.”

Avoti:

Bērziņa, Verēna  "Kultūras stunda" : [Saruna ar Latvijas TV raidījuma "Kultūras stunda" veidotājām V.Bērziņu, L.Eglīti, Ā.Lauvu] / Verēna Bērziņa, Lilita Eglīte, Ārija Lauva.  Rīgas Viļņi+, 1997, Nr. 37 5., 39.lpp.