Kultūras stunda (1999-03-08)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(0)
(0)
(0)
Embed button

Saistītās epizodes:

Īpašuma tiesības saticības tiltus nebūvē. Sižetos: Skatītāju balvas saņēmējs Valdis Kavacs * Apgāds " Atēna" izdevis A. Upīša noveli " Zelts" * Tilts. Kompartijas nams Igaunijā kļuvis par kultūras centru. Par profesionālu mākslu stāsta režisors Marks Sosārs * Konflikts par telpām tautas tērpu centrā " Senā klēts". Stāsta centra vadītāja Maruta Grasmane. Tautas tērpi * Lietuvas mākslinieks Jons Rudzinsks izstrādā kultūrpolitikas likumus. Tēlnieks veca ozola stumbrā iekārtojis svētnīcu * Kultūrkapitāka fonda( KKF) darbība. Stāsta tulkotāja Ita Sakss, KKF teātra mākslas padomes priekšsēdētājs Normunds Naumanis * Ar jautājumu svētdienā... KKF finansējums, KKF atbalstītie projekti; KKF preses konference. Izsakās kultūras ministre, KKF valsts pilnvarniece Karina Pētersone, KKF direktors Māris Bērziņš, KKF vizuālās un fotomākslas padomes priekšsēdētājs Edgars Vērpe, KKF literatūras padomes priekšsēdētājs Jānis Ramba, KKF filmu mākslas padomes priekssēdētājs Valdis Eglītis. Par mūža stipendijām stāsta Normunds Naumanis * Jāņa Rokpeļņa " Lirika" apgādā " Atēna" ar KKF atbalstu, stāsta autors, dzejniece Amanda Aizpuriete; arī lasa dzeju * " Senās klēts" mazākumtautību integrācijas projekts " Latvijas vainags"; fragm. no cittautiešu pasākumiem * Piedzīvojumu meklētāji. Latvijas Nacionālās operas režisors Guntis Gailītis; par operu " Baņuta", operu uzvedumiem ārzemēs brīvā dabā( arī " Seviļas bārddzinis" J. Zābera muzejā " Meirāni"). Operas " Baņuta" libreta autora A. Krūmiņa vēstules komponistam A. Kalniņam un operas libretu lasa aktrise E. Ermale * Raid. dzied M. Jenčs, vijoli spēlē J. Madrēvičs( J.S. Bahs " Alemande", " Žīga", F. Šopēns " Noktirne Mi bemol mažorā"). Fragm. no amatieru video

  • Ētera datumi: 1999-03-08
  • Hronometrāža: 0:52:51
  • Piedalās: Gailītis Guntis, Rokpelnis Jānis, Bērziņa Verēna, Eglīte Lilita, Lauva Ārija, Kavacs Valdis, Sosārs Marks, Grasmane Maruta, Rudzinsks Jons, Sakss Ita, Naumanis Normunds, Pētersone Karina, Bērziņš Māris, Vērpe Edgars, Ramba Jānis( Elsbergs Jānis), Eglītis Valdis, Spārītis Ojārs, Aizpuriete Amanda, Ermale Esmeralda, Jenčs Miervaldis, Madrēvičs Juris
  • Redaktors: Bērziņa Verēna, Lauva Ārija, Eglīte Lilita
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Kultūras stunda

  • PIEEJAMAS: 82 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 14 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,2 (5)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumu “Kultūras stunda” veido divas radošās grupas. Pirmajā līdzdarbojas Sarmīte Sīle un Karina Geikina, bet otrajā - Lilita Eglīte, Ārija Lauva, Verēna Bērziņa un Ivars Kokars.

Katram raidījumam ir atsevišķa tēma. Pirmā raidījuma motīvs un koptēma ir krēsls un domājot par to, kāpēc par pirmo tēmu izvēlējās tieši krēslu, viena no raidījuma veidotājām - Verēna Bērziņa stāsta: “Šobrīd krēsla tēma ir ļoti aktuāla. Dzīve ir ļoti svarīgi, ar kādu kultūras un intelekta bagāžu mēs uz krēsla sēžamies vai gribam sēdēt. Šodien ir tāds laiks: ko tikai cilvēks nav gatavs darīt, lai tikai tiktu pie krēsla. Es domāju, ka krēsls šobrīd ir tas, kas mums visiem ir uz mēles. Krēsls ir nopietna un liela lieta, kas top ar cilvēka rokām, viņa fizisko un garīgo enerģiju. Vēl būs maza etīdīte - krēsls ar biogrāfiju. Katram krēslam taču ir sava biogrāfija, bet viena lieta ir sēdētāja biogrāfija, otra - kas šo krēslu ir uztaisījis. Tas ir vesels laikmets. Tas ir ārkārtīgi sarežģīts un smalks roku darbs - uztaisīt krēslu. Uzsēsties tajā ir daudz vieglāk.”

Avoti:

Bērziņa, Verēna  "Kultūras stunda" : [Saruna ar Latvijas TV raidījuma "Kultūras stunda" veidotājām V.Bērziņu, L.Eglīti, Ā.Lauvu] / Verēna Bērziņa, Lilita Eglīte, Ārija Lauva.  Rīgas Viļņi+, 1997, Nr. 37 5., 39.lpp.