Kultūras stunda (1999-02-28)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(0)
(0)
(0)
Embed button

Saistītās epizodes:

1. " Ex libris". Starptautiskie grāmatu svētki Viļņā; Viļņas izstāžu centrs, Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas stends, Lietuvas stends. Stāsta Lietuvas Grāmatizdevēju asociācijas prezidents Vincs Akelis, Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas prezidents Māris Ozoliņš, Eiropas Padomes īpašais padomnieks elektronisko izdevumu, grāmatu un arhīvu jautājumos Džuzepe Vitielo, Latvijas Grāmattirgotāju asociācijas direktore Diāna Kurpniece, Latvijas Grāmattirgotāju asociācijas prezidente Ināra Beļinkaja, apgāda " Zvaigzne ABC" prezidente Vija Kilbloka. Skaistākās grāmatas * Apgāda "Artava" jaunumi. Stāsta apgāda prezidents Vladis Spāre, redaktores Lienīte Spāre, Elfrīda Melbārzde, māksliniece Ēra Zalcmane. Grāmata D. Heimanis " Sieviete vārdā Džekija", D. Baldači jaunie romāni 2. " Vernisāža". Vecmeistaru darbu izstāde "Rīgas galerijā" * F. Pauļukas darbu katalogs * Galerijas " Daugava" sarīkotā latviešu mākslinieku darbu izstāde Francijā. Stāsta LR vēstniece Francijā Sandra Kalniete * " Rīgas galerijā" Rituma Ivanova gleznu izstāde, stāsta Ritums Ivanovs * Galerijā " Bastejs" Pētera Postaža gleznu izstāde, galerijā " Centrs" Paula Postaža, Lienes Baklānes, Kalvja Zutera gleznu izstāde " Skaistā pasaule". Stāsta Pēteris Postažs * Intas Celmiņas retrospektīvā izstāde Valsts Mākslas muzejā. Saruna ar gleznotāju Intu Celmiņu

  • Ētera datumi: 1999-02-28
  • Hronometrāža: 0:52:47
  • Piedalās: Ozoliņš Māris, Beļinkaja Ināra, Kilbloka Vija, Kurpniece Diāna, Spāre Vladis, Spāre Lienīte, Zalcmane Ēra, Melbārzde Elfrīda, Kalniete Sandra, Ivanovs Ritums, Postažs Pēteris, Baklāne Liene, Zuters Kalvis, Celmiņa Inta, Geikina Karīna, Akelis Vincs, Džuzepe Vitielo, Postažas Paulis, Sīle Sarmīte
  • Režisors: Ērgle Māra, Trence Maija
  • Redaktors: Geikina Karīna, Sīle Sarmīte
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Kultūras stunda

  • PIEEJAMAS: 82 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 14 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,2 (5)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumu “Kultūras stunda” veido divas radošās grupas. Pirmajā līdzdarbojas Sarmīte Sīle un Karina Geikina, bet otrajā - Lilita Eglīte, Ārija Lauva, Verēna Bērziņa un Ivars Kokars.

Katram raidījumam ir atsevišķa tēma. Pirmā raidījuma motīvs un koptēma ir krēsls un domājot par to, kāpēc par pirmo tēmu izvēlējās tieši krēslu, viena no raidījuma veidotājām - Verēna Bērziņa stāsta: “Šobrīd krēsla tēma ir ļoti aktuāla. Dzīve ir ļoti svarīgi, ar kādu kultūras un intelekta bagāžu mēs uz krēsla sēžamies vai gribam sēdēt. Šodien ir tāds laiks: ko tikai cilvēks nav gatavs darīt, lai tikai tiktu pie krēsla. Es domāju, ka krēsls šobrīd ir tas, kas mums visiem ir uz mēles. Krēsls ir nopietna un liela lieta, kas top ar cilvēka rokām, viņa fizisko un garīgo enerģiju. Vēl būs maza etīdīte - krēsls ar biogrāfiju. Katram krēslam taču ir sava biogrāfija, bet viena lieta ir sēdētāja biogrāfija, otra - kas šo krēslu ir uztaisījis. Tas ir vesels laikmets. Tas ir ārkārtīgi sarežģīts un smalks roku darbs - uztaisīt krēslu. Uzsēsties tajā ir daudz vieglāk.”

Avoti:

Bērziņa, Verēna  "Kultūras stunda" : [Saruna ar Latvijas TV raidījuma "Kultūras stunda" veidotājām V.Bērziņu, L.Eglīti, Ā.Lauvu] / Verēna Bērziņa, Lilita Eglīte, Ārija Lauva.  Rīgas Viļņi+, 1997, Nr. 37 5., 39.lpp.