Kultūras stunda (1999-02-22)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(0)
(0)
(0)
Embed button

Saistītās epizodes:

1. Ar jautājumu svētdienā: Somijas tēls pasaulē - arhitekta Alvara Alto ceļojošā izstāde, stāsta LMS direktore Inese Baranovska, arhitektūras muzeja direktors Jānis Lejnieks, arhitekts Jānis tSucis * Ielu intervijas par bērnības rotaļļietām * ES piedāvātās izglītības programmas: Leonardo da Vinči un Rafaels. Stāsta Izglītības, kultūras un zinātnes atašejs Latvijas misijā ES Nils Sakss, PIAP aģentūras direktore Dita Traidās, programmas koordinatore Ilze Jansone * Kultūrkapitāla fonda atbalstītais katalogs par Ungurmuižu " Muiža zem ozoliem". Stāsta mākslas zinātnieks Imants Lancmanis * Atslēgmeistaru brālība. Stāsta meistars Valdis Rungainis, brālības priekšsēdētājs Igors Anšēvics ( atslēgas) * Mēs un lietas. Stāsta filozofijas doktore Daina Teters, preču pieņēmēja Marika Birula. Bērni zīmē lietas, stāsta Bērnu mākslinieciskas fantāzijas akadēmijas prezidents Jānis Anmanis. Saruna keramikas un ziedu veikalā, stāsta keramiķis Georgs Svikulis / Izmantoti fragmenti no kinofilmām " Es gribu tavu foto", " emīla nedarbi", " Motociklu vasara", " Puika"

  • Ētera datumi: 1999-02-22; 1999-02-27
  • Hronometrāža: 0:54:07
  • Piedalās: Birule Marika, Rungainis Valdis, Lancmanis Imants, Jansone Ilze, Traidās Dita, Sakss Nils, Bērziņa Verēna, Anstrāts Ervīns, Anšēvics Igors, Baranovska Inese, Lejnieks Jānis, Stucis Jānis, Teters Daina, Anmanis Jānis, Eglīte Lilita, Svikulis Georgs
  • Režisors: Kokars Ivars
  • Redaktors: Bērziņa Verēna, Lauva Ārija, Eglīte Lilita
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Kultūras stunda

  • PIEEJAMAS: 82 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 14 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,5 (4)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumu “Kultūras stunda” veido divas radošās grupas. Pirmajā līdzdarbojas Sarmīte Sīle un Karina Geikina, bet otrajā - Lilita Eglīte, Ārija Lauva, Verēna Bērziņa un Ivars Kokars.

Katram raidījumam ir atsevišķa tēma. Pirmā raidījuma motīvs un koptēma ir krēsls un domājot par to, kāpēc par pirmo tēmu izvēlējās tieši krēslu, viena no raidījuma veidotājām - Verēna Bērziņa stāsta: “Šobrīd krēsla tēma ir ļoti aktuāla. Dzīve ir ļoti svarīgi, ar kādu kultūras un intelekta bagāžu mēs uz krēsla sēžamies vai gribam sēdēt. Šodien ir tāds laiks: ko tikai cilvēks nav gatavs darīt, lai tikai tiktu pie krēsla. Es domāju, ka krēsls šobrīd ir tas, kas mums visiem ir uz mēles. Krēsls ir nopietna un liela lieta, kas top ar cilvēka rokām, viņa fizisko un garīgo enerģiju. Vēl būs maza etīdīte - krēsls ar biogrāfiju. Katram krēslam taču ir sava biogrāfija, bet viena lieta ir sēdētāja biogrāfija, otra - kas šo krēslu ir uztaisījis. Tas ir vesels laikmets. Tas ir ārkārtīgi sarežģīts un smalks roku darbs - uztaisīt krēslu. Uzsēsties tajā ir daudz vieglāk.”

Avoti:

Bērziņa, Verēna  "Kultūras stunda" : [Saruna ar Latvijas TV raidījuma "Kultūras stunda" veidotājām V.Bērziņu, L.Eglīti, Ā.Lauvu] / Verēna Bērziņa, Lilita Eglīte, Ārija Lauva.  Rīgas Viļņi+, 1997, Nr. 37 5., 39.lpp.