Kultūras stunda (1999-02-14)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(0)
(0)
(0)
Embed button

Saistītās epizodes:

1. " Ex libris". Jautājumi ielās par grāmatas nepieciešamību. Stāsta grāmatnīcas " Globuss" vadītāja Daina Balhina; grāmatas veikalā * Rīgas svešvalodu bibliotēka. Stāsta Svešvalodu literatūras bibliotēkas vadītāja Lora Viļķina * Daces Priedes romāns " Mēnesstars pār jūru", fragm. lasa autore * konkurss skatītājiem * E. Sīgela romāns " Salidojums" 2. " Vernisāža". Zaigas Putrāmas izstāde " Daži dzejoļi" galerijā " Daugava" * Gada gleznas autora Edgara Valdmaņa gleznu izstāde galerijā " Asūna" * Ingas Brūveres izstāde " Tandēms" " Rīgas galerijā" * Gleznotājas Intas Celmiņas personālizstāde Valsts Mākslas muzejā * " Klondaikas" spēļu zālē Lietišķās mākslas skolas pasniedzējas Guntas Apsītes iekārtojums indiāņu kultūras stilā, stāsta māksliniece * " Tēls". * Izstāde " Art deco" Dekoratīvi lietišķās mākslas muzejā; eksponāti( tērpi, kurpes, mēbeles, trauki, auto). Stāsta izstādes autore, mākslas zinātniece Ilze Martinsone * Raid. LTV arhīva materiāli

  • Ētera datumi: 1999-02-14; 1999-02-15
  • Hronometrāža: 0:52:13
  • Piedalās: Balhina Daina, Viļķina Lora, Priede Dace, Putrāma Zaiga, Geikina Karīna, Ērgle Māra, Šmite Anna, Apsīte Gunta', Martinsone Ilze
  • Režisors: Ērgle Māra, Trence Maija
  • Redaktors: Geikina Karīna, Ērgle Māra
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Kultūras stunda

  • PIEEJAMAS: 82 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 14 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,2 (5)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumu “Kultūras stunda” veido divas radošās grupas. Pirmajā līdzdarbojas Sarmīte Sīle un Karina Geikina, bet otrajā - Lilita Eglīte, Ārija Lauva, Verēna Bērziņa un Ivars Kokars.

Katram raidījumam ir atsevišķa tēma. Pirmā raidījuma motīvs un koptēma ir krēsls un domājot par to, kāpēc par pirmo tēmu izvēlējās tieši krēslu, viena no raidījuma veidotājām - Verēna Bērziņa stāsta: “Šobrīd krēsla tēma ir ļoti aktuāla. Dzīve ir ļoti svarīgi, ar kādu kultūras un intelekta bagāžu mēs uz krēsla sēžamies vai gribam sēdēt. Šodien ir tāds laiks: ko tikai cilvēks nav gatavs darīt, lai tikai tiktu pie krēsla. Es domāju, ka krēsls šobrīd ir tas, kas mums visiem ir uz mēles. Krēsls ir nopietna un liela lieta, kas top ar cilvēka rokām, viņa fizisko un garīgo enerģiju. Vēl būs maza etīdīte - krēsls ar biogrāfiju. Katram krēslam taču ir sava biogrāfija, bet viena lieta ir sēdētāja biogrāfija, otra - kas šo krēslu ir uztaisījis. Tas ir vesels laikmets. Tas ir ārkārtīgi sarežģīts un smalks roku darbs - uztaisīt krēslu. Uzsēsties tajā ir daudz vieglāk.”

Avoti:

Bērziņa, Verēna  "Kultūras stunda" : [Saruna ar Latvijas TV raidījuma "Kultūras stunda" veidotājām V.Bērziņu, L.Eglīti, Ā.Lauvu] / Verēna Bērziņa, Lilita Eglīte, Ārija Lauva.  Rīgas Viļņi+, 1997, Nr. 37 5., 39.lpp.