Kultūras stunda (1999-02-08)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(0)
(0)
(0)
Embed button

Saistītās epizodes:

Sižetos: Bērnības rotaļļietas, garāmgājēju viedokļi * Gētes institūta projekti - stāsta institūta kultūras projektu koordinatore Antra Balode * vācu gleznotāja Makša Ernsta izstāde - stāsta mākslas zinātniece Vita Ozoliņa * Dāņu dizaina izstāde " Dzīvais dizains. Dialogs", skatītāju atsauksmes, komentē metālmākslinieks Juris Gagainis un mākslas zinātniece Edīte Bērziņa * Konkurss " No pasta vēstures" * Čehijas vēstniecības ēka, saruna ar Čehijas vēstnieci Latvijā Janu Bulenovu, vēstnieces tikšanās ar Latvijas sabiedrību *** Piedzīvojumu meklētāji: ceļojums uz Ķīnu, Šanhajas Mākslas muzejs, Austrumķīnas Universitātes mākslas fakultāte, Ķīnas glezniecība

  • Ētera datumi: 1999-02-08
  • Hronometrāža: 0:49:33
  • Piedalās: Bērziņa Verēna, Anstrāts Ervīns, Balode Antra, Ozoliņa Vita, Lauva Ārija, Gagainis Juris, Bērziņa Edīte, Bulenova Jana, kamerkoris Sapnis, Eglīte Lilita, Virtmane Vija, Vroņevska Ligija
  • Režisors: Kokars Ivars
  • Redaktors: Eglīte Lilita, Bērziņa Verēna, Lauva Ārija
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Kultūras stunda

  • PIEEJAMAS: 82 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 9 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,5 (4)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumu “Kultūras stunda” veido divas radošās grupas. Pirmajā līdzdarbojas Sarmīte Sīle un Karina Geikina, bet otrajā - Lilita Eglīte, Ārija Lauva, Verēna Bērziņa un Ivars Kokars.

Katram raidījumam ir atsevišķa tēma. Pirmā raidījuma motīvs un koptēma ir krēsls un domājot par to, kāpēc par pirmo tēmu izvēlējās tieši krēslu, viena no raidījuma veidotājām - Verēna Bērziņa stāsta: “Šobrīd krēsla tēma ir ļoti aktuāla. Dzīve ir ļoti svarīgi, ar kādu kultūras un intelekta bagāžu mēs uz krēsla sēžamies vai gribam sēdēt. Šodien ir tāds laiks: ko tikai cilvēks nav gatavs darīt, lai tikai tiktu pie krēsla. Es domāju, ka krēsls šobrīd ir tas, kas mums visiem ir uz mēles. Krēsls ir nopietna un liela lieta, kas top ar cilvēka rokām, viņa fizisko un garīgo enerģiju. Vēl būs maza etīdīte - krēsls ar biogrāfiju. Katram krēslam taču ir sava biogrāfija, bet viena lieta ir sēdētāja biogrāfija, otra - kas šo krēslu ir uztaisījis. Tas ir vesels laikmets. Tas ir ārkārtīgi sarežģīts un smalks roku darbs - uztaisīt krēslu. Uzsēsties tajā ir daudz vieglāk.”

Avoti:

Bērziņa, Verēna  "Kultūras stunda" : [Saruna ar Latvijas TV raidījuma "Kultūras stunda" veidotājām V.Bērziņu, L.Eglīti, Ā.Lauvu] / Verēna Bērziņa, Lilita Eglīte, Ārija Lauva.  Rīgas Viļņi+, 1997, Nr. 37 5., 39.lpp.