Kultūras stunda (1999-02-01)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(0)
(0)
(0)
Embed button

Saistītās epizodes:

Konkurss " Gada skaistākā grāmata" - stāsta mākslas zinātniece Ieva Linde, Grāmatu izdevēju asociācijas atbildīgā sekretāre Dace Pugača, žurnāla " Grāmatu apskats" galvenais redaktors Dainis Bērziņš, uzvarētājgrāmata Ingera Kristensena " Tauriņu ieleja" - fragmentus lasa atdzejotājs Knuts Skujenieks * par konkursu stāsta mākslinieks Kristiāns Šics, J. Misiņa bibliotēkas vadītāja Anna Šmite, lasītāja Vaida Villeruša, izdevniecības Nordik direktors Jānis Juška * par grāmatu " Ungurmuiža" stāsta autors, Rundāles pils direktors Imants Lancmanis * grāmatu klubs Linkoss - stāsta kluba direktore Inese Bučāne * saruna ar konkursa žūrijas locekli, apgāda Jāņa sēta redaktori Ilzi Antēnu * Akseļa Riteņa grāmata " Vīna pasaule" - stāsta apgāda Jumava direktors Juris Visockis, vīnu pazinējs Aksels Ritenis * Mēbeļu dizains birojam - stāsta mākslas zinātniece Edīte Bērziņa, SIA " Nabukas R" biroja mēbeļu nodaļas vadītāja Eva Ungure

  • Ētera datumi: 1999-02-01; 1999-02-11
  • Hronometrāža: 0:51:47
  • Piedalās: Skujenieks Knuts, Lancmanis Imants, Bērziņš Dainis, Pugača Dace, Šics Kristiāns, Šmite Anna, Villeruša Vaida, Juška Jānis, Visockis Juris, Ritenis Aksels, Linde Ieva, Bučāne Inese, Antēna Ilze, Bērziņa Edīte, Ungure Eva
  • Režisors: Ērgle Māra
  • Redaktors: Linde Ieva
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Kultūras stunda

  • PIEEJAMAS: 82 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 9 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,5 (4)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumu “Kultūras stunda” veido divas radošās grupas. Pirmajā līdzdarbojas Sarmīte Sīle un Karina Geikina, bet otrajā - Lilita Eglīte, Ārija Lauva, Verēna Bērziņa un Ivars Kokars.

Katram raidījumam ir atsevišķa tēma. Pirmā raidījuma motīvs un koptēma ir krēsls un domājot par to, kāpēc par pirmo tēmu izvēlējās tieši krēslu, viena no raidījuma veidotājām - Verēna Bērziņa stāsta: “Šobrīd krēsla tēma ir ļoti aktuāla. Dzīve ir ļoti svarīgi, ar kādu kultūras un intelekta bagāžu mēs uz krēsla sēžamies vai gribam sēdēt. Šodien ir tāds laiks: ko tikai cilvēks nav gatavs darīt, lai tikai tiktu pie krēsla. Es domāju, ka krēsls šobrīd ir tas, kas mums visiem ir uz mēles. Krēsls ir nopietna un liela lieta, kas top ar cilvēka rokām, viņa fizisko un garīgo enerģiju. Vēl būs maza etīdīte - krēsls ar biogrāfiju. Katram krēslam taču ir sava biogrāfija, bet viena lieta ir sēdētāja biogrāfija, otra - kas šo krēslu ir uztaisījis. Tas ir vesels laikmets. Tas ir ārkārtīgi sarežģīts un smalks roku darbs - uztaisīt krēslu. Uzsēsties tajā ir daudz vieglāk.”

Avoti:

Bērziņa, Verēna  "Kultūras stunda" : [Saruna ar Latvijas TV raidījuma "Kultūras stunda" veidotājām V.Bērziņu, L.Eglīti, Ā.Lauvu] / Verēna Bērziņa, Lilita Eglīte, Ārija Lauva.  Rīgas Viļņi+, 1997, Nr. 37 5., 39.lpp.