Kultūras stunda (1999-01-24)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(0)
(0)
(3)
Embed button

Saistītās epizodes:

Ex libris: pasākums " Rakstnieku cēliens" Rakstnieku savienībā - dzied komponists Uldis Fridrihsons, savu dzeju lasa Inguna Jansone un Knuts Skujenieks * Mācību grāmatu apgāds " Rasa ABC" - stāsta apgāda vadītāja Anna Šmite * dietologu Zigurda Zariņa un Lolitas Neimanes grāmata " Uztura mācība" - stāsta Z.Zariņš un grāmatas māksliniece Ingrīda Kadaga * Veselības tēmai veltītas grāmatas: " Ārsts kurš uzveicis vēzi", " Dabas dziedniecība sievietēm" *** Vārds: sižets par dzejnieku Māri Čaklo, dzejnieks ar māti Saldū, bērnības māja, lasa savu dzeju, saruna ar M.Čaklo, pastaigājas pa Rīgu *** Vernisāža: tekstilmākslinieces Dzintras Vilks personālizstāde galerijā M-6, saruna ar Dz.Vilku * tēlnieka Ojāra Feldberga personālizstāde " Dažādi gadījumi ar akmeni" galerijā Daugava, saruna ar O.Feldbergu * izstāde " Zanotta stilā" Rīgas galerijā - stāsta galerijas vadītāja Inese Riņķe * izstāde " Art deco" Dekoratīvi lietišķās mākslas muzejā - stāsta izstādes autore, mākslas zinātniece Ilze Martinsone

  • Ētera datumi: 1999-01-24; 1999-01-25; 1999-01-31
  • Hronometrāža: 0:51:55
  • Piedalās: Geikina Karīna, Čaklais Māris, Jansone Inguna, Skujenieks Knuts, Fridrihsons Uldis, Šmite Anna, Zariņš Zigurds, Kadaka Ingrīda, Sīle Sarmīte, Vilks Dzintra, Feldbergs Ojārs, Riņķe Inese, Martinsone Ilze
  • Režisors: Trence Maija, Ērgle Māra
  • Redaktors: Geikina Karīna, Sīle Sarmīte
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Kultūras stunda

  • PIEEJAMAS: 82 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 9 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,5 (4)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumu “Kultūras stunda” veido divas radošās grupas. Pirmajā līdzdarbojas Sarmīte Sīle un Karina Geikina, bet otrajā - Lilita Eglīte, Ārija Lauva, Verēna Bērziņa un Ivars Kokars.

Katram raidījumam ir atsevišķa tēma. Pirmā raidījuma motīvs un koptēma ir krēsls un domājot par to, kāpēc par pirmo tēmu izvēlējās tieši krēslu, viena no raidījuma veidotājām - Verēna Bērziņa stāsta: “Šobrīd krēsla tēma ir ļoti aktuāla. Dzīve ir ļoti svarīgi, ar kādu kultūras un intelekta bagāžu mēs uz krēsla sēžamies vai gribam sēdēt. Šodien ir tāds laiks: ko tikai cilvēks nav gatavs darīt, lai tikai tiktu pie krēsla. Es domāju, ka krēsls šobrīd ir tas, kas mums visiem ir uz mēles. Krēsls ir nopietna un liela lieta, kas top ar cilvēka rokām, viņa fizisko un garīgo enerģiju. Vēl būs maza etīdīte - krēsls ar biogrāfiju. Katram krēslam taču ir sava biogrāfija, bet viena lieta ir sēdētāja biogrāfija, otra - kas šo krēslu ir uztaisījis. Tas ir vesels laikmets. Tas ir ārkārtīgi sarežģīts un smalks roku darbs - uztaisīt krēslu. Uzsēsties tajā ir daudz vieglāk.”

Avoti:

Bērziņa, Verēna  "Kultūras stunda" : [Saruna ar Latvijas TV raidījuma "Kultūras stunda" veidotājām V.Bērziņu, L.Eglīti, Ā.Lauvu] / Verēna Bērziņa, Lilita Eglīte, Ārija Lauva.  Rīgas Viļņi+, 1997, Nr. 37 5., 39.lpp.