Juniors TV (2009-01-25)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(4)
(0)
(1)
Embed button

Saistītās epizodes:

Raidījums pusaudžiem. Raidījumu vada juniore Elīna Bremze. Motokrosa treniņi ziemā Līgatnē. Stāsta treneris Agris Ļitvinovs, motobraucēji Linards Kaņeps, Dāvis Bremze, Kārlis Sabulis, Silvestrs Kaņeps, Jānis Kārkliņš. * Rozā zaķis Keilija – mūziķe, rokdarbniece. Visas drēbes un lietas rozā krāsā. Keilija G. Lazdāna ierakstu studijā. Stāsta Igors Linga. Projekts " Rozā zaķis", fragm. no dziesmas

  • Ētera datumi: 2009-01-25; 2009-01-29
  • Hronometrāža: 0:25:45
  • Piedalās: Bremze Elīna, Keilija( Sproģe Ilze), Linga Igors, Ļitvinovs Agris, Bremze Dāvis, Sabulis Kārlis, Kārkliņš Jānis, Kaņeps Silvestrs, Kaņeps Linards
  • Producents: Grūzīte Irēne
  • Režisors: Leimane Vineta
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Juniors TV

  • PIEEJAMAS: 194 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 867 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,3 (15)
Uz epizožu sarakstu

Raidījuma “Juniors TV” galvenā mērķauditorija ir bērni vecumā no 10 līdz 14 gadiem. Raidījuma idejas autore bija Irēna Gruzīte. Ideja pirmo reizi tiešajā TV ēterā tika prezentēta 1996.gada 15.decembrī, kas uzskatāms par raidījuma atklāšanas datumu.

I.Gruzīte stāsta: “Centāmies, lai viss būtu ar vērnienu, jo šis pirmais raidījums arī mani nostādīja izvēles priekšā - ko darīt? Varētu jau vienkārši, klusi un godīgi darīt savu darbu un gaidīt, kad mūs pamanīs un ievēros, vai arī, tieši otrādi - ar pirmo raidījumu uztaisīt lielu blīkšķi, varbūt pat bez garantijas, ka nebūs nekas vairāk kā tikai lielais blīkšķis. [..] Daudzu viesu piedalīšanās, liels pūtēju orķestris un TV ģenerāldirektora karoga pacelšana - tas viss krāšņoja mūsu projekta sākumu.”

“Juniors TV” vienīgais nosacījums - neviens sižets nav pieaugušo izdomāts. Pirmais impulss nāk no bērniem, kas sižetus veido. Darba daļa ir profesionāļu rokās. Raidījuma korespondentu tīkls bija ļoti plašs, tika piesaistītas arī reģionālās TV stacijas.

Raidījuma tapšanā ar I.Gruzīti sadarbojas visa Latvijas TV bērnu raidījumu redakcija. Katrs no speciālistiem darbojas ar savu grupu. Bija izveidojušās mūziņu, sportistu, hobiju grupas, bija arī analītiķi un savstarpējo attiecību pētītāji.

Raidījuma veidošanā varēja iesaistīties ikviens bērns, kuram bija sava ideja.

Juniors TV raidījuma vadītāja Māra Upmane par kurioziem ierakstu laikā: “Man reiz bija jāuzdod jautājums angliski. Jautājumu uzdevu, bet man atbildēja kaut ko pavisam citu - ne par tematu”.

Maija Skrode: “Reiz mēs ar slēpto kameru filmējām sižetu Valentīna dienai. Man bija jāiet pie kāda džeka un jāprasa viņam: Nu pacel mani! Es pie viņa piegāju un sacīju: Nu pacel mani! Viņš man krieviski prasa: Što? Tā kā es ļoti slikti runāju krieviski, sāku viņam demonstrēt, kas un kā jādara. Filmēšana toreiz notika pie Laimas puksteņa, tāpēc visa tā padarīšana izskatījās visai amizanti, īpaši tas, kā es tur lēkāju un plātījos ar rokām, skaidrodama viņam, ko gribu.”

2006.gada jaunajā sezonā raidījumu “Juniors TV” Mārča Feldberga jeb Orbita vietā sāk vadīt tajā laikā vēl topošais aktieris Rihards Lepers. Uzsākot jauno, 2006.gada sezonu, raidījumā iekļauts atskats uz visu raidījuma pastāvēšanas vēsturi, jo 2006.gads ir raidījuma 10 gadu pastāvēšanas jubilajas gads. Līdztekus jaunajiem sižetiem tiek rādīti labākie un interesantākie, kas “Juniorā” rādīti kopš 1996.gada.

Avoti:

Gruzīte, Irēna  Bez žogiem un rāmjiem - "Juniors TV" : [Par Latvijas TV projektu "Juniors TV" : Saruna ar projekta aut. I.Gruzīti] / pierakst. Dace Andersone.  Televīzijas Programma, 1997, 8./14.febr. [1.]-2.lpp.

Ārena, Linda  Juniors TV meitenes : [saruna ar TV raidījuma vad. L.Ārenu, M.Upmani un M.Skrodi] / Linda Ārēna, Māra Upmane, Maija Skrode.  LABA, 2000, 23./29.okt. 10.-11.lpp.

Šēniņš, Raitis.  Jaunās sezonas zvaigznes jauniešiem : [par progr. "LTV 7" raidījumu "SeMS", progr. "LTV 1" raidījumiem "Šurpu, turpu" un "Juniors TV"] / Raitis Šēniņš.  Rīgas Viļņi+, Nr.35 (2006, 1./10.sept.), 14.lpp.