Miedziņš nāk

  • PIEEJAMAS: 80 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 56 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 5 (1)

Bērnu raidījums “Miedziņš nāk” radās 1984.gadā. Tā idejas autors ir toreizējās LTV Bērnu redakcijas vecākais redaktors Aleksandrs Plēsums. Raidījumu ciklu iesāka redaktore Ruta Kviese un režisore Ilze Kļaviņa, uzaicinot aktieri Jāni Jarānu Miedziņa lomā., kurš uz ilgiem gadiem kļuva par bērnu mīluli un viņu vecāku labu paziņu.  Raidījumā darbojas arī citi tēli – Lācene – Ilze Vazdika, Mēnestiņš – Gunārs Placēns, Rūķītis Ķērpītis – Arvīds Matisons, dziedošais Spilvens – Andris Mucenieks. Miedziņa tērpa autore - māksliniece Ingrīda Drāzniece. Raidījumā izmantotās miega dziesmiņas teksti - no Rūdolfa Blaumaņa dzejas, mūzikas autors - Imants Kalniņš. Raidījuma multiplikācijas filmiņa ar lidojošajām sedziņām tapusi I.Saulītei-Jansonei kopā ar Rozi Stiebru. Kadrus krāsoja I.Saulītes-Jansones ģimene. Raidījumam scenārijus vēlāk rakstījusi Dina Bitēna, komponists Atvars Sirmais - dziesmiņas. I.Saulīte-Janosne raidījumu bērniem veidoja vairāk kā gadu, pēc tam scenāriju rakstīšanā iesaistījās arī citi autori, starp kuriem bija arī Inese Zandere.

Režisore Ināra Čakste atceras: “Neviens nevarēja paredzēt, ka šī raidījuma mūžs būs tik garš: tas turpinājās līdz 1992.gadam – deviņus gadus. Tā kā raidījums tika radīts sestdienās un svētdienās, visus šos gadus filmēšanas grupa strādāja nepārtraukti, sākumā viens režisors, vēlāk divi, bet pēdējos sešus gadus es kā režisore šo raidījumu veidoju viena. Redaktori šajā laikā nomainījās, bija Aivars Auziņš, Baiba Eihmane, Dace Leimane. Arī autori bija daudzi – Ilze Šadurska, Uģis Segliņš, Ārijs Geikins, Dina Sirmā-Bitēna, Zenta Ērgle, Aivars Auziņš, Dagnija Keturka, Dace Leimane. Šajos gados “mazā cilvēciņa” Miedziņa radīšanā piedalījās gandrīz visi operatori, taču visuzcītīgākais pēdējos sadarbības gados bija Jānis Vīksnītis.”

Avoti:

Saulīte-Jansone, Ilze  Nezināmā Ilze bauda dzīvi : [Saruna ar TV bērnu raidījuma "Miedziņš nāk" veidotāju I.Saulīti-Jansoni] / pierakst. Ilma Rugāja.  Rīgas Balss Piel. "Aste", 1998, 11.dec. 18.lpp.

Cilvēki TV viļņos : '54-'04 / [sastādītāja Mārīte Balode]. Rīga : Latvijas televīzija, c2004. 454, [1] lpp., [6] lpp. iel. : il., portr. ; 25 cm. [ISBN 9984196240]

Pieejamība:
Sakārtojums: