Cālis

  • PIEEJAMAS: 32 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 92 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,1 (34)

“Cālis” ir Latvijas Televīzijā tapis mazo dziedātāju konkurss, kurā par skanīgāko balsi un “supercāļa” titulu sacentās bērni līdz 6 gadu vecumam. Ideja par “Cāli” pieder Raimondam Paulam. Kā atzīst raidījuma redaktore Žanete Vuškāne: “Bērniem ir ļoti svarīgi būt kopā uz skatuves ar jau “īstiem” muzikantiem un dziedātājiem. Tāpēc pie instrumentiem aicināti Aivars Hermanis, Uldis Marhilevičs, Harijs Bašs un citi. Pirmajā gadā konkursa norisi vadīja Rūdolfs Plēpis - Runcis zābakos. Ar bērniem kopā bijuši arī Igo, Imants Vanzovičs un daudzi citi Latvijā pazīstami mūziķi."

Lai varētu atbraukt uz konkursu Latvijas Televīzijā, “cālēniem” jāuzvar savu pilsētu vai rajonu rīkotajos atlases konkursos. “Cāļa” mērķis bija – atrast un atbalstīt mazos, talantīgos dziedātājus.

Avoti:

Vuškāne, Žanete  "Cāļi" nečiepst, "cāļi" dzied! : [saruna ar mazo dziedātāju konkursa "Cālis" vad. Ž.Vuškāni] / pierakst. Ilma Zvirbule.  Rīgas Balss, 1992, 13.apr. 4.lpp.

Cilvēki TV viļņos : '54-'04 / [sastādītāja Mārīte Balode]. Rīga : Latvijas televīzija, c2004. 454, [1] lpp., [6] lpp. iel. : il., portr. ; 25 cm. [ISBN 9984196240]

Pieejamība:
Sakārtojums: