Savai zemītei (1997-01-13)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(5)
(0)
(2)
Embed button

Saistītās epizodes:

Saruna ar " Neatkarīgās rīta avīzes" žurnālisti Ritu Blaumani ( Hedvigas kundzi) * Zemnieku saimniecība " Zemzari" Rīgas rajona Inciemā, stāsta īpašnieks Rūdolfs Jēkabsons * Ķirbju audzētājs Arilds Bethers no Sējas * Bērnu mākslas skola Limbažu rajona Lēdurgas pagastā, stāsta mākslinieki Armīns Beņķis, Maija Pīlāga * Lēdurgas zemnieki Aņisimovi * dzied ansamblis " Salaspils brīvmākslinieki"

  • Ētera datumi: 1997-01-13; 1997-01-18
  • Hronometrāža: 0:43:01
  • Piedalās: Bruņiniece Daina, Blaumane Rita, Jēkabsons Rūdolfs, Jēkabsone Laima, Bethers Arilds, Aņisimovs Mārtiņš, ansamblis Siguldas brīvmākslinieki, Bethere Baiba, Beņķis Armīns, Pīlāga Maija
  • Režisors: Veselovska Baiba
  • Redaktors: Bruņiniece Daina
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Savai zemītei

  • PIEEJAMAS: 205 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 814 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,1 (23)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumu “Savai zemītei” Latvijas TV sāka demonstrēt 1989.gadā. Tā centrā vienmēr ir kolorīti lauku ļaudis. Raidījuma vadītājai Dainai Bruņiniecei ar raidījuma starpniecību netieši bieži vien ir izdevies iekustināt lauku ļaužu problēmas un veicināt to nonākšanu līdz risinājumam. Kādu laiku tas arī bija vienīgais lauksaimniecības nozares raidījums.

Pirms radās raidījums “Savai zemītei”, D.Bruņiniece 10 gadus nostrādājusi ziņu raidījumā “Panorāma”, kurā gatavojusi sižetus par lauku dzīvi un izaicinājumiem laukos. D.Bruņiniece atceras: “Jau sen bija vēlēšanās veidot kādu gaišu, cilvēcisku raidījumu par lauku dzīvi, parādīt šos ārpus pilsētas dzīvojošos cilvēkus un viņu filozofiju. Padomju laikā šādām tēmām lielā mēra bija uzlikts “tabu”, jo turpat katram latvietim bija kāda sāpoša tēma, par kuru runāt nedrīkstēja. Radās ideja veidot raidījumu par lauku atdzimšanas brīdi, kurš tobrīd likās cerīgāks, nekā izrādījas patiesībā”.

Raidījums 1997.gadā ieguvis “Populārāka raidījuma” goda nosaukumu un saņēmis “Zelta globusu”.

D.Bruņiniece kā vienu no labākajiem raidījumiem atzīst to, kurā ir stāsts par Zeltīti Gresti, kura gadu gaitā kļuvusi par šī raidījuma populāru tipāžu. Tādēļ viņu tautā pat sākuši dēvēt par dzimtļaužu aktrisi.

Avoti:

Bruņiniece, Daina  Raidījums "Savai zemītei" - siltums un prieks katrā mājā : [saruna ar Latvijas TV raidījuma vad. D.Bruņinieci] / pierakst. Inese Vilcāne.  Televīzijas Programma, 1999, 6./12.marts 3.lpp

Burkevics, Arturs.  Bruņinieces lauku stāsti : [par Latvijas TV raidījumu "Savai zemītei"] / Arturs Burkevics ; tekstā stāsta raidījuma vad. Daina Bruņiniece.  Latvijas Avīze, Nr.104 (2004, 16.apr.), 10.lpp. [ISSN 1691-1229] ( Iel. "Nedēļa kabatā" ; Nr.20 )