Savai zemītei (1997-05-12)

Novērtēt:

(0)
(0)
(77)
Embed button

Saistītās epizodes:

Liepājas novada Apriķu pagasta " Birzīšu" mājas, saruna ar Silenieku ģimeni * Aizpute. Par Aizputi stāsta skolotāja Mirdza Birzniece, pilsētas iedzīvotāji, Aizputes sausā vājpiena rūpnīca, stāsta rūpnīcas direktors Egils Ādiņš ( redzami rūpnīcas cehi) * Siltumnīcu kombināts " Rīga" ( redzamas siltumnīcas, stādi) * Vimbu svētki Staicelē ( melnbalti kadri)

  • Ētera datumi: 1997-05-12
  • Hronometrāža: 0:43:16
  • Piedalās: Birzniece Mirdza, Sileniece Vizma, Silenieks Didzis, Silenieks Andrejs, Presņakovs Aivars, Ukstiņš Ilmārs, Stefaniša Daina, Sauleskalne Baiba, Ādiņš Egils, Jemerce Mudīte, Meldrāja Krista, Meldere Eleonora, Markovs Mārtiņš, Skujiņš Raitis, Kārkliņš Guntis
  • Režisors: Veselovska Baiba
  • Redaktors: Bruņiniece Daina
  • Atskaņojams: visur
  • Trešo pušu autortiesības: Nav
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Savai zemītei

  • PIEEJAMAS: 205 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 1384 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,4 (31)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumu “Savai zemītei” Latvijas TV sāka demonstrēt 1989.gadā. Tā centrā vienmēr ir kolorīti lauku ļaudis. Raidījuma vadītājai Dainai Bruņiniecei ar raidījuma starpniecību netieši bieži vien ir izdevies iekustināt lauku ļaužu problēmas un veicināt to nonākšanu līdz risinājumam. Kādu laiku tas arī bija vienīgais lauksaimniecības nozares raidījums.

Pirms radās raidījums “Savai zemītei”, D.Bruņiniece 10 gadus nostrādājusi ziņu raidījumā “Panorāma”, kurā gatavojusi sižetus par lauku dzīvi un izaicinājumiem laukos. D.Bruņiniece atceras: “Jau sen bija vēlēšanās veidot kādu gaišu, cilvēcisku raidījumu par lauku dzīvi, parādīt šos ārpus pilsētas dzīvojošos cilvēkus un viņu filozofiju. Padomju laikā šādām tēmām lielā mēra bija uzlikts “tabu”, jo turpat katram latvietim bija kāda sāpoša tēma, par kuru runāt nedrīkstēja. Radās ideja veidot raidījumu par lauku atdzimšanas brīdi, kurš tobrīd likās cerīgāks, nekā izrādījas patiesībā”.

Raidījums 1997.gadā ieguvis “Populārāka raidījuma” goda nosaukumu un saņēmis “Zelta globusu”.

D.Bruņiniece kā vienu no labākajiem raidījumiem atzīst to, kurā ir stāsts par Zeltīti Gresti, kura gadu gaitā kļuvusi par šī raidījuma populāru tipāžu. Tādēļ viņu tautā pat sākuši dēvēt par dzimtļaužu aktrisi.

Avoti:

Bruņiniece, Daina  Raidījums "Savai zemītei" - siltums un prieks katrā mājā : [saruna ar Latvijas TV raidījuma vad. D.Bruņinieci] / pierakst. Inese Vilcāne.  Televīzijas Programma, 1999, 6./12.marts 3.lpp

Burkevics, Arturs.  Bruņinieces lauku stāsti : [par Latvijas TV raidījumu "Savai zemītei"] / Arturs Burkevics ; tekstā stāsta raidījuma vad. Daina Bruņiniece.  Latvijas Avīze, Nr.104 (2004, 16.apr.), 10.lpp. [ISSN 1691-1229] ( Iel. "Nedēļa kabatā" ; Nr.20 )