Laikmeta pieskāriens (1997-03-10)

Novērtēt:

(0)
(0)
(13)
Embed button

Saistītās epizodes:

Sižetos: par 1000 gadu garu uguns, dūmu un skursteņu laikmetu * par māju, rūpnīcu, transporta dūmeņiem * egles ar čiekuriem, dabas skati ar sniegu, kūp skursteņi * Rundāles pils kamīni, dažādi skursteņi, tvaika lokomotīve ar dūmeni, mašīnu izplūdes gāzes izpūtēji, lidmašīnas paceļas no lidostas ziemā, Sarkanais metalurgs - martenkrāsnis

  • Ētera datumi: 1997-03-10
  • Hronometrāža: 0:39:56
  • Piedalās: Zommerovskis Gatis
  • Režisors: Ķīse Mairita
  • Atskaņojams: visur
  • Trešo pušu autortiesības: Nav
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Laikmeta pieskāriens

  • PIEEJAMAS: 37 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 765 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,4 (29)
Uz epizožu sarakstu

Raidījums “Laikmeta pieskāriens” stāsta par cilvēka, vides un laikmeta saskarsmi, veidojot cilvēku mūžus un skatu uz Latviju. Raidījumā plašākai auditorijai tiek parādītas unikālākās, aizsargājamākās un brīnumainākās Latvijas dabas vietas ar mērķi informēt par nezināmo Latviju, pievērst tai uzmanību. Žanriski raidījums ir kā videoversijas ar publicistikas piedevu.

Raidījuma veidotāji ir redaktori Līga Blaua un Dainis Īvāns, režisore Mairita Ķīse un operators Arnis Ārstenieks.

D.Īvāns: “Mēs paši jau savu Latviju nepazīstam, tāpēc ļoti ceru, ka “Laikmeta pieskāriens” liks vienam otram paskatīties uz savu zemi caur Daiņa veidoto prizmu. Nav jau jēgas braukt uz otru pasaules malu, ja nepazīsti pats savu zemi.”

Pirmais raidījums stāsta par Piebalgu, ko D.Īvāns sauc par Latvijas garīgo epicentru. D.Īvāns: “Latvijā ir tik daudz skaistu vietu, kurās šodien redzam, kā satiekas gadsimti. Par katru Daugavas kilometru varētu veidot stundu garu raidījumu - kādas tur mājas, ciemi un cilvēki. Kādas ir viņu vērtības un problēmas. Daudzi uzņem un rāda filmas par eksotiku tālās zemēs. Mes gribam parādīt, ka eksotika ir arī tepat, Latvijā, jo gandrīz katrā ciemā atklājas kādas neparastas lietas.”

Avoti:

Īvāns, Dainis  Tas ir mans pienākums : [Saruna ar TV raidījuma "Laikmeta pieskāriens" veidotāju, žurn. D.Īvānu] / pierakst. Agnese Ludženiece.  Rīgas Viļņi+, 1997, Nr. 40 3.-4., 9.lpp.

Alksnītis, Ivars  Viņiem ir savs stāsts par Latviju : [Par Latvijas TV raidījumu "Laikmeta pieskāriens"] / tekstā stāsta raidījuma aut. žurn. Dainis Īvāns, Līga Blaua un rež. Mairita Ķīse.  Rīgas Balss Piel. "Aste", 1997, 10.okt. 3.lpp.