Eirobusiņš (2010-09-24)

Novērtēt:

(0)
(0)
(9)
Embed button

Saistītās epizodes:

Tēma: Vai ES nauda noturēs latgaliešus Latgalē? Sižetos: Rēzekne: Stacijas ielas izbūve Rēzeknē un tilta būve pār Rēzeknes upi – stāsta Rēzeknes domes projektu vadītājs Juris Romaņenko, būvinženieris, ceļu daļas būvuzraugs Aigars Polis-Āboliņš * Daugavpils: Darba prakšu nodrošināšana pašvaldībās 2009.g. augusts – 2011.g. decembris, simlatnieku programma – stāsta projekta koordinatore Ilze Onzule, 100-latnieki ( simtlatnieki): I.Tereščenkovs, O.Streļcova, S.Ivanova, J.Šļepkova * ekoloģisko kaķu pakaišu ražošana no otrreizējā papīra - stāsta SIA “ Eco Intelligence” līdzīpašnieki Raitis Stuklis un Andis Pētersons * Rēzekne: Atbalsts mazo un vidējo uzņēmumu attīstībai biznesa inkubatorā “ Ideju viesnīca” Rēzeknē un Balvos – stāsta LATC projekta koordinators Oskars Skredelis * ezers Drīdzis: projekts “ Starpnozaru zinātniskās grupas izveide lašveidīgo zivju ezeru attīstībai 2009. gada decembris –2012.gada novembris” - stāsta Daugavpils Universitātes profesors, Ekoloģijas institūta direktors Artūrs Škute. Studijā žurnālists Ansis Bogustovs sarunājas ar Latgales plānošanas reģiona administrācijas vadītāju Ivetu Maļinu-Tabūni, LATC (Latgales aparātbūves tehnoloģiskais centrs) valdes locekli, biznesa inkubatora Ideju viesnīca vadītāju Māri Igavenu un Rēzeknes augstskolas klasiskās filoloģijas docentu, mūziķi ar segvārdu Sovvaļnīks, grupas Borowa MC dalībnieku Ingaru Gusānu

 • Ētera datumi: 2010-09-24; 2010-09-27; 2011-07-08
 • Hronometrāža: 0:25:44
 • Piedalās: Bogustovs Ansis, Romaņenko Juris, Polis-Āboliņš Aigars, Onzule Ilze, Tereščenkovs Ivans, Streļcova Olga, Ivanova Svetlana, Šļepkova Jeļena, Stuklis Raitis, Pētersons Andis, Skredelis Oskars, Škute Artūrs, Maļina-Tabūne Iveta, Igavens Māris, Gusāns Ingars ( Sovvaļnīks)
 • Producents: Eihmane Sandra
 • Režisors: Cāne-Ķīle Agita
 • Redaktors: Freinberga Ieva
 • Atskaņojams: visur
 • Trešo pušu autortiesības: Nav
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Eirobusiņš

 • PIEEJAMAS: 178 epizodes
 • KOPĀ SKATĪTAS: 952 reizes
 • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 5 (3)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumu par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām “Eirobusiņš” Latvijas Televīzijā sāka demonstrēt 2005.gadā. Tā vadītājs ir Eiropas lietu zinātājs Ansis Bogustovs.

Par Eirobusiņu dēvē arī mazo busiņu, kas ar raidījuma veidotājiem izbraukājis visu Latviju krustu šķērsu, vēstot par cilvēkiem, kuri uzdrīsktējušies un realizējuši visfantastiskākās idejas.

A.Bogustovs Eirobusiņa barucienu laikā saticis daudz interesantu cilvēku, kuri īstenojuši dažādas vērtīgas un interesantas projektu idejas. Piemēram, viņš saticis kundzi gados, kura rakstīja projektu sava pagasta represēto ļaužu vārdā, jo vēlējās vietējā tautas namā ierīkot sanāksmju telpas. Labumu no šī projekta it kā gūst tikai daži cilvēki, bet kundze ticēja, ka represētajiem tas ir vajadzīgs, un dabūja līdzekļus.

Vēl cits piemērs. Kāds puisis no Rīgas kopā ar sievu un diviem maziem bērniem pārcēlās dzīvot uz laukiem. Pagastā, kur viņš apmetās, lielākā daļa vietējo iedzīvotāju bija bez darba, daudzas ģimenes sociālo problēmu dēļ skaitījās nelabvēlīgas. Viņš sāka strādāt par sociālo darbinieku un izdomāja, ka savu ideju realizēšanai var piesaistīt arī Eiropas naudu. Aicināja pagasta daudzbērnu ģimeņu mammas līst ārā no aizkrāsnes, sākt domāt un darboties kopā ar bērniem. Ģimenes veidoja teātra kostīmus, iestudēja ludziņu… Pēc tam viņš mudināja māmiņas realizēt arī biznesa projektus  - tā pamazām ir mainījušies ne vien cilvēki, bet arī vide.

2011.gada 19.oktobrī Eiropas Parlamenta ēkā Briselē tika pasniegtas 2011.gada Eiropas Parlamenta žurnālistikas balvas. Televīziju konkurencē labāko trijniekā iekļuva Latvijas Televizijas veidotais raidījums “Eirobusiņš”. LR Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Eiropas Savienības fondu jautājumos Aleksandrs Antonovs bija gandarīts par raidījumu un tam piešķirto novērtējumu: “Kad 2005.gadā sākām sadarbību ar Latvijas Televīziju par ES fondu tematikai veltīta informatīvi izglītojoša raidījuma veidošanu, mūsu mērķis bija ar Latvijas sabiedrībā visuzticamākā medija - televīzijas - starpniecību sniegt Latvijas iedzīvotājiem visplašāko informāciju par ES fondu aktualitātēm, ar īstenoto projektu piemēriem parādīt ES fondu apguves gaitu un praktiskos iedzīvotāju ieguvumus. Šķiet, ka raidījuma panākumu atslēga ir vairāku gadu garumā izkoptais dinamiskais un reizē vienkāršais atspoguļojuma veids par nozīmīgiem ieguldījumiem Latvijas iedzīvotājiem svarīgās tautsaimniecības nozarēs”.

Avoti:

Bogustovs, Ansis.  Uzdrīkstēšanās : [saruna ar žurnālistu, valsts bezpeļņas SIA "Latvijas televīzija" progr. "LTV 1" raidījuma par Eiropas Savienības fondu piedāvātajām iespējām "Eirobusiņš" vad.] / Ansis Bogustovs ; pierakst. Ilze Korņeva.  Praktiskais Latvietis, Nr.3 (2007, 22./28.janv.), 6.lpp

Finanšu ministrija: par raidījuma "Eirobusiņš" starptautiskajiem panākumiem : [par 2011.g. Eiropas Parlamenta žurnālistikas balvas piešķiršanu programmas "LTV 1" raidījumam "Eirobusiņš"] / tekstā stāsta LR Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Eiropas Savienības fondu jautājumos Aleksandrs Antonovs ; pēc Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļas inform..  Latvijas Vēstnesis, Nr.170 (2011, 27.okt.), 79.lpp