Tāda ir dzīve (2004-04-18)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(0)
(0)
(1)
Embed button

Saistītās epizodes:

Gada labākie raidījumi LTV 2003. Intervijas ar balvu saņēmējiem. Specbalvas: " Starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss 2003", seriāls " Likteņa līdumnieki", seriāla " Hameleonu rotaļas" ieskaņošana * " Province" ( labākais režisors Dace Pakule) * labākais operators Aigars Kovaļevskis * LBL " Nedēļas spēle" ( labākā pašreklāma, producents Andris Ušackis) * labākais datorgrafiķis Juris Bērziņš * labākais montāžas videoinženieris Valdis Zeļonka * labākais žurnālists - redaktors Ilze Jaunalksne * labākais bērnu - pusaudžu raidījums " Dullais Didzis" ( producente Ieva Bindare) * labākais izklaides raidījums " Pikantā mīkla"( Gundars Āboliņš, Ingrīda Bondare) * labākais kultūras raidījums " Lilita baltā Lilita melnā"( producente Daira Āboliņa, režisore Ilze Gediņa * labākais informatīvi dokumentālais raidījums " Viss notiek" ( žurnāliste Krista Vāvere) * labākais programmu vadītājs Jānis Domburs

 • Ētera datumi: 2004-04-18
 • Hronometrāža: 0:36:11
 • Piedalās: Puriņa Līga, Rozenbrika Brigita, Lepeško Iveta, Babris Arvīds, Kinca Aija, Reiznieks Dīvs, Lejiņa Virdžīnija, Ķirse Maija, Spanovskis Harijs, Zālītis Ilvars, Pakule Dace ( Slavinska Dace), Kovaļevskis Aigars, Ušackis Andris, Bērziņš Juris, Zeļonka Valdis, Jaunalksne Ilze, Bindare Ieva, Āboliņš Gundars, Bondare Ingrīda, Āboliņa Daira, Gediņa Ilze, Vāvere Krista, Domburs Jānis
 • Producents: Dumpe Daina
 • Režisors: Gorodecka Inta
 • Redaktors: Puriņa Līga
 • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
 • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Tāda ir dzīve

 • PIEEJAMAS: 247 epizodes
 • KOPĀ SKATĪTAS: 625 reizes
 • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,5 (19)
Uz epizožu sarakstu

Kāda ir mūsu dzīve - to savā raidījumā “Tāda ir dzīve” skatītājiem rāda un skaidro LTV žurnāliste Līga Puriņa. Atceroties, kāds raidījums savā struktūrā izskatījās pirmsākumos, Līga Puriņa saka: “Mūsu ideja bija parādīt starpību starp to, kā cilvēki dzīvojuši, ko darījuši, kā jutušies, ko domājuši pirms  10, 15, 20 gadiem, kad tapa kāda konkrēta teātra izrāde, un kas ar cilvēkiem, kuri tās iestudēšanā piedalījās, kā arī ar sabiedrību notiek šodien. Ar laiku pirmais raidījuma uzstādījums transformējās - sākām priekšplānā izvirzīt iztirzājamas tēmas, tad pievērsāmies konkrētiem cilvēkiem. Raidījums, tāpat kā cilvēks, ir dzīvs un laika gaitā mainās. Tomēr pamatā ilgus gadus balstījāmies uz aktieru bāzes.”

Vēlāk raidījums piedzīvoja pārmaiņas, novēršoties no teātra pasaules un tās personībām un priekšplānā izvirzot bieži ar mākslu nesaistītus cilvēkus. Raidījuma vadītāja paskaidro, kāpēc tā noticis: “Ļoti daudzi raidījumi iztirzā konkrētas tēmas, lai gan, kad mēs to sākām darīt, bijām gandrīz vienīgie. Mums vajadzēja mainīties, jo vairāk tāpēc, ka nebija pat vairs tēmu, par kurām raidījumā nebūtu runājuši. Arī aktieru Latvijā ir tik, cik ir, taču visa dzīve uz viņiem nebalstās. Tagad raidījumā nerunājam par problēmām un tēmām, bet pievēršamies tikai cilvēkiem. Izvēloties divus sabierībā pazīstamus ļaudis, kuri bieži savā starpā pat nav pazīstami, cenšamies viņus parādīt kā personības. Piemēram, uz Neatkarības dienu runājām ar Sandru Kalnieti un Ivaru Poikānu - abiem ir sava veida loma neatkarības atgūšanā. Citā raidījumā pāris bija Aurēlija Anužīte un Māris Bišofs - cilvēki, kuri devušies laimes meklējumos uz svešām zemēm. Katram raidījumam apakšā ir tēma, tomēr tā nav noteicošā. Personības vienojošais atnāk pats no sevis.”

Avoti:

Puriņa, Līga.  Kāpēc Līga Puriņa izjūt lielāku realitāti : [saruna ar Latvijas TV žurnālisti, raidījuma "Tāda ir dzīve" vad.] / Līga Puriņa ; pierakst. Lolita Roze.  Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai Piel. "Atpūta. TV" ; Nr.33, Nr.192 (2005, 19.aug.), 17., 21.lpp.