Melns uz balta (2003-11-19)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(0)
(0)
(0)
Embed button

Saistītās epizodes:

Sižetos: Māra Čaklā grāmata " Izaicinājums" par prezidenti V. Vīķi-Freibergu. Grāmatas atklāšanas svētki, fragm. lasa Juris Strenga, stāsta Māris Čaklais, Vaira Vīķe-Freiberga * Ivara Sīļa grāmata " Vēstules no Arktikas" par Grenlandi. I. Sīlis ar suņu pātagu, untas. Grāmatas atklāšanas svētki. Stāsta Gunārs Janaitis, Ivars Sīlis * Vilhelma Mihailovska Ojāra Vācieša fotoportretu izstāde Dailes teātrī. Stāsta Vilhelms Mihailovskis * studenti izdod krājumu " Domino" par padomju laikmeta kultūru. Stāsta LU studenti Gustavs Terzens, Helēna Zakmane, Mārtiņš Kaprāns, Ance Krieviņa, Karīna Javtušenko, LU docents Ābrams Kleckins * pārdomas par O. Vācieša jubilejai veltīto konferenci. Izdotas O. Vācieša grāmatas. Stāsta rakstnieks Ēriks Hānbergs, literatūrzinātnieks Silvestrs Gaižūns( Lietuva), apgāda " Pētergailis" direktore Inguna Cepīte, apgāda " Jumava" direktors Juris Visockis, dzejnieks Māris Čaklais * Raid. fragm. no Dailes teātra izrādes " Klavierkoncerts", Grenlandes skati, fragm. no LTV raid. " Strēlnieku muzejs"

 • Ētera datumi: 2003-11-19
 • Hronometrāža: 0:24:15
 • Piedalās: Čaklais Māris, Mihailovskis Vilhelms, Sīlis Ivars, Janaitis Gunārs, Zakmane Helēna, Kaprāns Mārtiņš, Krieviņa Ance, Terzens Gustavs, Javtušenko Karīna, Cepīte Inguna, Visockis Juris, Kleckins Ābrams, Hānbergs Ēriks, Gaižūns Silvestrs, Strenga Juris, Vīķe-Freiberga Vaira
 • Producents: Strenga Ilze
 • Režisors: Olte Linda
 • Redaktors: Jundze Arno
 • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
 • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Melns uz balta

 • PIEEJAMAS: 76 epizodes
 • KOPĀ SKATĪTAS: 50 reizes
 • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,5 (2)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumā “Melns uz balta” Ēriks Hānbergs un Liāna Langa aicina cilvēkus atgriezties pie grāmatu lasīšanas - gudri ievilinot cilvēku domu pasaulē. Tas ir pusstundu garš raidījums par Latvijā izdoto literatūru. Raidījuma vadītāji cenšas palīdzēt lasītājiem orientēties arī tajā literatūras klāstā, kas Latvijā tiek izdots svešvalodās. Raidījumā tiek pētīti izslavētie un arī pavisam jaunie autori, sveikti jubilāri.

Paši raidījuma veidotāji stāsta: “... ekrānā redzams, ka darbojas “dzīva” TV kamera tādā nozīmē, ka tā ieinteresēti seko līdzi runātājiem, ja vajag “iebrauc ģīmī”, mēģinot nojaust, kā dzimst viņu prātīgās un neprātīgās idejas.”

Pēc pirmajiem raidījumiem bijusi liela atsaucība gan no literātu, gan skatītāju puses - ieteikumi, piemēram, iesaistīt kritiķus. Šī ieteikuma rezultātā tika piesaistīts Guntis Berelis un Inese Zandere, lai vērtētu grāmatas.

Raidījums “Melns uz balta” tiek uzskatīts par ilggadējā priekšteča “Ex libris” aizstājēju, kas it kā balstījās uz četriem vaļiem - rakstnieks, litartūra, izdevējs un lasītājs.