Tāda ir dzīve (2003-05-08)

Novērtēt:

(0)
(0)
(21)
Embed button

Saistītās epizodes:

Ceļojumi un ceļotāji. Raidījumu vada žurnāliste Līga Puriņa, ierakstīts kafejnīcā " Četri balti krekli". Sarunā piedalās aktieris, LR vēstniecības Tallinā darbinieks Helmūts Kalniņš, aktieris Uldis Lieldidžs, pasaules apceļotāji Valdis Grenenbergs-Grīnbergs, Svetlana Timofejeva, dziedniece un gleznotāja Aelita Folkmane, nekustamā īpašuma firmas " Vestabalt" valdes priekšsēdētājs Aldis Plaudis, sabiedriskā fonda " Baltijas zvaigznes" valdes priekšsēdētājs Valdis Brants, Vides filmu studijas producente Elvita Ruka, tūrisma firmas " Airisa un co" grupas vadītāja Inga Andžāne, " Airisa un co" prezidents Aleksandrs Tihonovs, Vides filmu studijas operators Kaspars Braķis

 • Ētera datumi: 2003-05-08
 • Hronometrāža: 0:39:29
 • Piedalās: Kalniņš Helmuts, Lieldidžs Uldis, Grenenbergs-Grīnbergs Valdis, Folkmane Aelita, Plaudis Aldis, Brants Valdis, Ruka Elvita, Andžāne Inga, Tihonovs Aleksandrs, Braķis Kaspars, Pimenovs Igors, Timofejeva Svetlana, Petrovs Jurijs
 • Producents: Dumpe Daina
 • Režisors: Lejiņa Virdžīnija
 • Redaktors: Puriņa Līga
 • Atskaņojams: visur
 • Trešo pušu autortiesības: Nav
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Tāda ir dzīve

 • PIEEJAMAS: 247 epizodes
 • KOPĀ SKATĪTAS: 627 reizes
 • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,5 (19)
Uz epizožu sarakstu

Kāda ir mūsu dzīve - to savā raidījumā “Tāda ir dzīve” skatītājiem rāda un skaidro LTV žurnāliste Līga Puriņa. Atceroties, kāds raidījums savā struktūrā izskatījās pirmsākumos, Līga Puriņa saka: “Mūsu ideja bija parādīt starpību starp to, kā cilvēki dzīvojuši, ko darījuši, kā jutušies, ko domājuši pirms  10, 15, 20 gadiem, kad tapa kāda konkrēta teātra izrāde, un kas ar cilvēkiem, kuri tās iestudēšanā piedalījās, kā arī ar sabiedrību notiek šodien. Ar laiku pirmais raidījuma uzstādījums transformējās - sākām priekšplānā izvirzīt iztirzājamas tēmas, tad pievērsāmies konkrētiem cilvēkiem. Raidījums, tāpat kā cilvēks, ir dzīvs un laika gaitā mainās. Tomēr pamatā ilgus gadus balstījāmies uz aktieru bāzes.”

Vēlāk raidījums piedzīvoja pārmaiņas, novēršoties no teātra pasaules un tās personībām un priekšplānā izvirzot bieži ar mākslu nesaistītus cilvēkus. Raidījuma vadītāja paskaidro, kāpēc tā noticis: “Ļoti daudzi raidījumi iztirzā konkrētas tēmas, lai gan, kad mēs to sākām darīt, bijām gandrīz vienīgie. Mums vajadzēja mainīties, jo vairāk tāpēc, ka nebija pat vairs tēmu, par kurām raidījumā nebūtu runājuši. Arī aktieru Latvijā ir tik, cik ir, taču visa dzīve uz viņiem nebalstās. Tagad raidījumā nerunājam par problēmām un tēmām, bet pievēršamies tikai cilvēkiem. Izvēloties divus sabierībā pazīstamus ļaudis, kuri bieži savā starpā pat nav pazīstami, cenšamies viņus parādīt kā personības. Piemēram, uz Neatkarības dienu runājām ar Sandru Kalnieti un Ivaru Poikānu - abiem ir sava veida loma neatkarības atgūšanā. Citā raidījumā pāris bija Aurēlija Anužīte un Māris Bišofs - cilvēki, kuri devušies laimes meklējumos uz svešām zemēm. Katram raidījumam apakšā ir tēma, tomēr tā nav noteicošā. Personības vienojošais atnāk pats no sevis.”

Avoti:

Puriņa, Līga.  Kāpēc Līga Puriņa izjūt lielāku realitāti : [saruna ar Latvijas TV žurnālisti, raidījuma "Tāda ir dzīve" vad.] / Līga Puriņa ; pierakst. Lolita Roze.  Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai Piel. "Atpūta. TV" ; Nr.33, Nr.192 (2005, 19.aug.), 17., 21.lpp.