Valsts pirmās personas (2007-06-14)

Novērtēt:

(0)
(0)
(0)
Embed button

Saistītās epizodes:

Žurnālista Dzintra Kolāta saruna TV studijā ar Latvijas Republikas Ministru prezidentu Aigaru Kalvīti

  • Ētera datumi: 2007-06-14; 2007-06-15
  • Hronometrāža: 0:26:04
  • Piedalās: Kolāts Dzintris, Kalvītis Aigars
  • Producents: Ķenava Vija
  • Atskaņojams: visur
  • Trešo pušu autortiesības: Nav
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Valsts pirmās personas

  • PIEEJAMAS: 228 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 422 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 3,5 (4)
Uz epizožu sarakstu

Katru ceturtdienas vakaru LTV tiešajā ēterā žurnāliste Baiba Strautmane uz atklātu sarunu raidījumā “Valsts pirmās personas” aicināja kādu no valstī atpazīstamām personām. Pusstundu garo raidījumu B.Strautmane raksturojusi šādi: “Provokācijas nerīkojam, bet lamatas gan izliekam”.

Raidījumi parasti norisinājušies diezgan saspringtā gaisotnē, jo jautājumi valsts pirmajām personām uzdoti tieši un bieži vien bijuši tām nepatīkami. Uz raidījumu aicināmo cilvēku izvēle notikusi atbilstoši tā brīža aktualitātēm.

Kopš 2005.gada par raidījuma vadītāju kļuva Dzintrs Kolāts. Atšķirībā no savas priekšgājējas kolēģes Baibas Strautmanes, viņš deva priekšroku satīriskam intervēšanas stilam. Par savu un bijušās raidījuma vadītājas B.Strautmanes raidījuma vadīšanas stilu Dz.Kolāts ir teicis: “...Baibas veidoto jautājumu trāpīgums, asums un nepatīkamās sajūtas radīšana intervējamajam nav pārspējama. Acīmredzot mans vadīšanas stils ir savādāks. Cenšos apskatīt pēc iespējas plašāku jautājumu loku un neiet dziļumā, bet gan plašumā.”

Par raidījuma viesiem Dz.Kolāts saka: “Interesanti ir vērot, kā intervijas laikā cilvēks pēkšņi no smiekliem pāriet histēriskā nopietnībā”.

Avoti:

Atlāce, Zane.  Baiba Strautmane valsts pirmajām personām izliek lamatas : [par progr. "LTV 1" raidījuma "Valsts pirmās personas" vad.] / Zane Atlāce.  Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai Piel. "Atpūta. TV" ; Nr.22, Nr.128 (2005, 3.jūn.), 6.lpp

Kolāts, Dzintris.  "Man patīk uzrīkot farsu" : [saruna ar progr. "LTV 1" raidījuma "Valsts pirmās personas" vad.] / Dzintris Kolāts ; pierakst. Ieva Konstante.  Rīgas Viļņi+, Nr.13 (2006, 31.marts/9.apr.), 8.-9.lpp.

Kolāts, Dzintris.  Dzintris Kolāts ar "lielajiem" ir neitrāls : [saruna ar TV un radio žurnālistu, progr. "LTV 1" raidījuma "Valsts pirmās personas" vad.] / Dzintris Kolāts.  Labās Ziņas, Nr.20 (2007, 6./12.jūl.), 8.-9.lpp.