Valodo cietumā (2005-04-06)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(4)
(0)
(0)
Embed button

Saistītās epizodes:

Kriminālvides un cietuma žargons. Raidījumu vada reperis Ģirts Rozentāls un dzejnieks Rihards Bargais. Cietums, vārti. Stāsta ieslodzītās Inese Vīksne, Dace Pujena, dzejniece, ieslodzītā Maira Asare, Latvijas policijas Akadēmijas profesors, kriminālistikas katedras vadītājs Anrijs Kavalieris, rakstnieks Arvis Kolmanis, sociālais darbinieks, bijušais ieslodzītais Arnis Irbe, interešu izglītības pasniedzējs Matīsa cietumā Persijs Ģederts, bijušie ieslodzītie Vilnis Krieviņš, Aivars Aleksejevs * Fragm. no mākslas filmām " Fortūnas džentelmeņi", " Par mīlestību pašreiz nerunāsim", " Liekam būt". Dzied evanģēlisko kristiešu draudzes " Zilais krusts" grupa " Ir dzīvot vērts"

  • Ētera datumi: 2005-04-06
  • Hronometrāža: 0:26:35
  • Piedalās: Kolmanis Arvis, Asare Maira, Rozentāls Ģirts ( Ozols), Bargais Rihards, Kavalieris Anrijs, Irbe Arnis, Ģederts Persijs, grupa " Ir dzīvot vērts", Vīksne Inese, Pujena Dace, Krieviņš Vilnis, Aleksejevs Aivars
  • Producents: Dzalbe Ārija
  • Režisors: Tilaka Indra
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Valodo novados

  • PIEEJAMAS: 50 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 537 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,4 (11)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumu cikls “Valodo novados” tapis radošo ekspedīciju laikā Latvijas novados, pētot latviešu valodu un tās īpatnības. Tā scenāriju autore ir Ilze Eglīte.

Radošo ekspedīciju mērķis ir meklēt katra novada valodas tipiskākās pazīmes un īpatnības, kas Latvijas reģionus dara atšķirīgus citu no cita.

Raidījuma tapšanā kopā ar profesionāļiem strādāja Latvijas Universitātes Baltu filoloģijas fakultātes jauniešu grupa. Viņi visi - profesores Janīnas Kursītes studenti. Piemēram, bakalaura programmas studente Zane Brūvere ir piedalījusies jau vairākās ekspedīcijās.

Profesore Janīna Kursīte atzinusi, ka ideja par raidījumu cikla tapšanu radusies spontāni: “Nav pareizas un nepareizas valodas. Arvien biežāk stereotipu izmantošana valodu noplicina. Tā gan ir pareiza, bet ne dzīva. Nereti cilvēki kautrējas runāt izloksnēs un dialektos. Tā, piemēram, rīdzinieki aizbrauc uz Latgali un mēģina sarunāties savā bērnības dialektā, taču vietējie nez kādēļ atbild literāri pareizā valodā.

Sākot šo projektu, vispirms braucām ekspedīcijās uz Latgali, Kurzemi. Taču nedrīkst ignorēt arī zemgaliešu un vidzemnieku izloksnes, kas veidojušas latviešu literārās valodas pamatu.”

Avoti:

Ušča, Aina.  Valodnieku ekspedīcija piestāj Bauskas rajonā : [par Latvijas TV veidoto raidījumu ciklu "Valodo novados"] / Aina Ušča.  Bauskas Dzīve, Nr.9 (2005, 21.janv.), 3.lpp.

Ušča, Aina.  Kas gan būtu latvietis bez valodas un mājām? : [par diskusiju Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejā sakarā ar Latvijas TV veidoto raidījumu ciklu "Valodo novados"] / Aina Ušča.  Bauskas Dzīve, Nr.9 (2005, 21.janv.), 8.lpp.