Spēlmaņu cilts

  • PIEEJAMAS: 70 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 3 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 3,8 (5)

Raidījumu cikls “Spēlmaņu cilts” radās 1991.gada rudenī, lai apzinātu trimdā dzīvojošos latviešu aktierus, tomēr raidījumu ciklā piedalās ne tikai daudzi trimdas, bet arī Latvijā spēlējoši aktieri un režisori - Velta Līne, Elza Radziņa, Kārlis Pamše, Mihails Kublinskis, Uldis Dumpis, Vija Artmane, Olga Dreģe, Vera Singajevska un daudzi citi.

Raidījuma cikla autore Mārīte Balode saka, ka raidījums par teātra tēmu nav tikai par teātri un nav domāts tikai teātri zinošiem cilvēkiem, bet visiem, kam interesē dzīve tās daudzveidībā.

Ivars Alksnītis 1999.gadā, atskatoties uz aizvadīto gadu raidījumiem, teicis: “Nevar saglabāt teātra mākslu, jo tās īstais spēks un vienīgā burvība ir vienreizīgums - izrāde piedzimst skatītāju priekšā, un, gluži kā maģiskā rituālā, kāda emocionāli uzlādēta, dzīva saikne aktierus vieno ar katru zālē sēdošo. Vismaz labās izrādēs. Bet mēs varam saglabāt vien aktieru likteņstāstus, vēstījumu par latviešu teātra vēsturi - un tieši to dara raidījums - “Spēlmaņu cilts”” .

Pieejamība:
Sakārtojums: