Savai zemītei (1998-03-09)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(2)
(0)
(0)
Embed button

Saistītās epizodes:

Raidījumu vada žurnāliste Daina Bruņiniece. Sižetos: ciemos pie Kukaiņu ģimenes Ādažu pagastā.( arī 1993.gada arhīva materiāli). Dejotājs J. Kukainis senāk un tagad; dejo ar D. Bruņinieci, iegūtās balvas. Stāsta Jānis Kukainis, māte Dzintra Kukaine * sadarbība ar žurnālu " Mūsmājas", stāsta žurnāla izdevējs Egons Strautiņš * konkursa " Radoša sieviete laukos" pieteikums * Zosēnu pagasts, vēsture, stiprās sievietes; adījumi. Stāsta skolotāja Ieva Dulberga, pamatskolas direktors Ojārs Rode, Zosēnu pagasta padomes priekšsēdētājs Roberts Ruķis, Andris Vēliņš * Raid. fragm. no J. Kukaiņa un V. Oseļedko uzstāšanās, muzicē Zosēnu pagasta sieviešu ansmablis, Nīgrandes ansamblis " Randiņš"

  • Ētera datumi: 1998-03-09; 1998-03-11; 1998-03-12
  • Hronometrāža: 0:42:36
  • Piedalās: Kukainis Jānis, Kukaine Dzintra, Bruņiniece Daina, Rode Ojārs, Dulberga Ieva, Dulberga Daiga, Ruķis Roberts, Strautiņš Egons, Oseļedko Valentīna, Vēliņš Andris
  • Režisors: Veselovska Baiba
  • Redaktors: Bruņiniece Daina
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Savai zemītei

  • PIEEJAMAS: 205 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 1384 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,4 (31)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumu “Savai zemītei” Latvijas TV sāka demonstrēt 1989.gadā. Tā centrā vienmēr ir kolorīti lauku ļaudis. Raidījuma vadītājai Dainai Bruņiniecei ar raidījuma starpniecību netieši bieži vien ir izdevies iekustināt lauku ļaužu problēmas un veicināt to nonākšanu līdz risinājumam. Kādu laiku tas arī bija vienīgais lauksaimniecības nozares raidījums.

Pirms radās raidījums “Savai zemītei”, D.Bruņiniece 10 gadus nostrādājusi ziņu raidījumā “Panorāma”, kurā gatavojusi sižetus par lauku dzīvi un izaicinājumiem laukos. D.Bruņiniece atceras: “Jau sen bija vēlēšanās veidot kādu gaišu, cilvēcisku raidījumu par lauku dzīvi, parādīt šos ārpus pilsētas dzīvojošos cilvēkus un viņu filozofiju. Padomju laikā šādām tēmām lielā mēra bija uzlikts “tabu”, jo turpat katram latvietim bija kāda sāpoša tēma, par kuru runāt nedrīkstēja. Radās ideja veidot raidījumu par lauku atdzimšanas brīdi, kurš tobrīd likās cerīgāks, nekā izrādījas patiesībā”.

Raidījums 1997.gadā ieguvis “Populārāka raidījuma” goda nosaukumu un saņēmis “Zelta globusu”.

D.Bruņiniece kā vienu no labākajiem raidījumiem atzīst to, kurā ir stāsts par Zeltīti Gresti, kura gadu gaitā kļuvusi par šī raidījuma populāru tipāžu. Tādēļ viņu tautā pat sākuši dēvēt par dzimtļaužu aktrisi.

Avoti:

Bruņiniece, Daina  Raidījums "Savai zemītei" - siltums un prieks katrā mājā : [saruna ar Latvijas TV raidījuma vad. D.Bruņinieci] / pierakst. Inese Vilcāne.  Televīzijas Programma, 1999, 6./12.marts 3.lpp

Burkevics, Arturs.  Bruņinieces lauku stāsti : [par Latvijas TV raidījumu "Savai zemītei"] / Arturs Burkevics ; tekstā stāsta raidījuma vad. Daina Bruņiniece.  Latvijas Avīze, Nr.104 (2004, 16.apr.), 10.lpp. [ISSN 1691-1229] ( Iel. "Nedēļa kabatā" ; Nr.20 )