Eirobusiņš (2012-10-14)

Novērtēt:

(0)
(0)
(5)
Embed button

Saistītās epizodes:

Tēma: kā ES finansējums palīdz Latgales pagastu mazajiem kultūras centriem? Sižetos: biedrība " Cilvēka bērns" Kantinieku kapsētā rakstnieka Jāņa Klīdzēja piemiņai izveidojusi un uzstādījusi metāla skulptūru Boņuks; stāsta biedrības valdes priekšsēdētāja Ināra Šindarjova un skolēni * biedrība " Visu Tev Franci Trasun" latgaliešu kultūras darbinieka Fr. Trasuna muzejā " Kolnasāta" Sakstagalā īstenojusi trīs ES projektus; stāsta projektu vadītāja, muzeja galvenā krājuma glabātāja Tamāra Tutina un filmas autors Voldemārs Ivdris * Rikavas etnogrāfiskais ansamblis ar biedrības " Rika" palīdzību iegādājis jaunus tautas tērpus; stāsta ansambļa bijusī vadītāja Janīna Mičule, tagadējā ansambļa vadītāja Aija Dundure un dalībnieki. Studijā žurnālists A.Bogustovs sarunājas ar LAD Austrumlatgales Reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītāju Aigaru Punculi, Rēzeknes Augstskolas zinātņu prorektori, Dr.philol., asociēto profesori Ilgu Šuplinsku un Rēzeknes koncertzāles māksliniecisko vadītāju, komponisti Ilonu Rupaini * fragm. no filmas " Laika un mūža raksti"( rež. Ivdris V.)

 • Ētera datumi: 2012-10-14; 2012-10-15
 • Hronometrāža: 0:26:22
 • Piedalās: Bogustovs Ansis, Šindarjova Ināra, Tutina Tamāra, Ivdris Voldemārs, Mičule Janīna, Dundure Aija, Puncuļs Aigars, Šuplinska Ilga, Rupaine Ilona, Kuzņecova Diāna, Priževoite Samanta, Ercens Haralds, Miherovs Sergejs, Vērdiņš Kristaps, Onužāne Sintija, Vērdiņš Pēteris
 • Producents: Eihmane Sandra
 • Režisors: Cāne-Ķīle Agita
 • Redaktors: Freinberga Ieva, Eihmane Sandra
 • Atskaņojams: visur
 • Trešo pušu autortiesības: Nav
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Eirobusiņš

 • PIEEJAMAS: 178 epizodes
 • KOPĀ SKATĪTAS: 962 reizes
 • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 5 (3)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumu par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām “Eirobusiņš” Latvijas Televīzijā sāka demonstrēt 2005.gadā. Tā vadītājs ir Eiropas lietu zinātājs Ansis Bogustovs.

Par Eirobusiņu dēvē arī mazo busiņu, kas ar raidījuma veidotājiem izbraukājis visu Latviju krustu šķērsu, vēstot par cilvēkiem, kuri uzdrīsktējušies un realizējuši visfantastiskākās idejas.

A.Bogustovs Eirobusiņa barucienu laikā saticis daudz interesantu cilvēku, kuri īstenojuši dažādas vērtīgas un interesantas projektu idejas. Piemēram, viņš saticis kundzi gados, kura rakstīja projektu sava pagasta represēto ļaužu vārdā, jo vēlējās vietējā tautas namā ierīkot sanāksmju telpas. Labumu no šī projekta it kā gūst tikai daži cilvēki, bet kundze ticēja, ka represētajiem tas ir vajadzīgs, un dabūja līdzekļus.

Vēl cits piemērs. Kāds puisis no Rīgas kopā ar sievu un diviem maziem bērniem pārcēlās dzīvot uz laukiem. Pagastā, kur viņš apmetās, lielākā daļa vietējo iedzīvotāju bija bez darba, daudzas ģimenes sociālo problēmu dēļ skaitījās nelabvēlīgas. Viņš sāka strādāt par sociālo darbinieku un izdomāja, ka savu ideju realizēšanai var piesaistīt arī Eiropas naudu. Aicināja pagasta daudzbērnu ģimeņu mammas līst ārā no aizkrāsnes, sākt domāt un darboties kopā ar bērniem. Ģimenes veidoja teātra kostīmus, iestudēja ludziņu… Pēc tam viņš mudināja māmiņas realizēt arī biznesa projektus  - tā pamazām ir mainījušies ne vien cilvēki, bet arī vide.

2011.gada 19.oktobrī Eiropas Parlamenta ēkā Briselē tika pasniegtas 2011.gada Eiropas Parlamenta žurnālistikas balvas. Televīziju konkurencē labāko trijniekā iekļuva Latvijas Televizijas veidotais raidījums “Eirobusiņš”. LR Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Eiropas Savienības fondu jautājumos Aleksandrs Antonovs bija gandarīts par raidījumu un tam piešķirto novērtējumu: “Kad 2005.gadā sākām sadarbību ar Latvijas Televīziju par ES fondu tematikai veltīta informatīvi izglītojoša raidījuma veidošanu, mūsu mērķis bija ar Latvijas sabiedrībā visuzticamākā medija - televīzijas - starpniecību sniegt Latvijas iedzīvotājiem visplašāko informāciju par ES fondu aktualitātēm, ar īstenoto projektu piemēriem parādīt ES fondu apguves gaitu un praktiskos iedzīvotāju ieguvumus. Šķiet, ka raidījuma panākumu atslēga ir vairāku gadu garumā izkoptais dinamiskais un reizē vienkāršais atspoguļojuma veids par nozīmīgiem ieguldījumiem Latvijas iedzīvotājiem svarīgās tautsaimniecības nozarēs”.

Avoti:

Bogustovs, Ansis.  Uzdrīkstēšanās : [saruna ar žurnālistu, valsts bezpeļņas SIA "Latvijas televīzija" progr. "LTV 1" raidījuma par Eiropas Savienības fondu piedāvātajām iespējām "Eirobusiņš" vad.] / Ansis Bogustovs ; pierakst. Ilze Korņeva.  Praktiskais Latvietis, Nr.3 (2007, 22./28.janv.), 6.lpp

Finanšu ministrija: par raidījuma "Eirobusiņš" starptautiskajiem panākumiem : [par 2011.g. Eiropas Parlamenta žurnālistikas balvas piešķiršanu programmas "LTV 1" raidījumam "Eirobusiņš"] / tekstā stāsta LR Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Eiropas Savienības fondu jautājumos Aleksandrs Antonovs ; pēc Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļas inform..  Latvijas Vēstnesis, Nr.170 (2011, 27.okt.), 79.lpp