Tāda ir dzīve (2003-01-30)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(0)
(0)
(6)
Embed button

Saistītās epizodes:

Ingas Ābeles lugas " Tumšie brieži" iestudējumi Valmieras teātrī un Jaunajā Rīgas teātrī( JRT). Cik lielā mērā saimnieka dzīvi ietekmē dzīvnieki, vientulības tēma. Sarunas vada žurnāliste Līga Puriņa, ierakstīts kafejnīcā " Četri balti krekli". Piedalās lomu atveidotāji Māra Mennika, Jānis Paukštello, briežu dārza īpašniece Gunta Cunska, Vides aizsardzības kluba prezidents Arvīds Ulme, biologs Māris Olte, žurnāliste un dzīvnieku pazinēja Renāte Ābelīte, " Mazo brāļu hospitāļa" vadītāja Lelde Mencendorfa, žurnāliste Selga Amata, Rīgas Zooloģiskā dārza preses sekretārs Ingmārs Līdaka, baletdejotāja Ieva Grotuse, aktieris Leons Krivāns, Latvijas mednieku asociācijas izpilddirektors Juris Rankevics, mednieks Ārijs Dobums * Fragm. no izrādes

 • Ētera datumi: 2003-01-30
 • Hronometrāža: 0:39:23
 • Piedalās: Mennika Māra, Paukštello Jānis, Olte Māris, Līdaka Ingmārs, Cunska Gunta, Ulme Arvīds, Ābelīte Renāte, Mencendorfa Lelde, Amata Selga, Grotuse Ieva, Krivāns Leons, Rankevics Juris, Dobums Ārijs
 • Producents: Dumpe Daina
 • Režisors: Gorodecka Inta
 • Redaktors: Puriņa Līga
 • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
 • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Tāda ir dzīve

 • PIEEJAMAS: 247 epizodes
 • KOPĀ SKATĪTAS: 486 reizes
 • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,4 (16)
Uz epizožu sarakstu

Kāda ir mūsu dzīve - to savā raidījumā “Tāda ir dzīve” skatītājiem rāda un skaidro LTV žurnāliste Līga Puriņa. Atceroties, kāds raidījums savā struktūrā izskatījās pirmsākumos, Līga Puriņa saka: “Mūsu ideja bija parādīt starpību starp to, kā cilvēki dzīvojuši, ko darījuši, kā jutušies, ko domājuši pirms  10, 15, 20 gadiem, kad tapa kāda konkrēta teātra izrāde, un kas ar cilvēkiem, kuri tās iestudēšanā piedalījās, kā arī ar sabiedrību notiek šodien. Ar laiku pirmais raidījuma uzstādījums transformējās - sākām priekšplānā izvirzīt iztirzājamas tēmas, tad pievērsāmies konkrētiem cilvēkiem. Raidījums, tāpat kā cilvēks, ir dzīvs un laika gaitā mainās. Tomēr pamatā ilgus gadus balstījāmies uz aktieru bāzes.”

Vēlāk raidījums piedzīvoja pārmaiņas, novēršoties no teātra pasaules un tās personībām un priekšplānā izvirzot bieži ar mākslu nesaistītus cilvēkus. Raidījuma vadītāja paskaidro, kāpēc tā noticis: “Ļoti daudzi raidījumi iztirzā konkrētas tēmas, lai gan, kad mēs to sākām darīt, bijām gandrīz vienīgie. Mums vajadzēja mainīties, jo vairāk tāpēc, ka nebija pat vairs tēmu, par kurām raidījumā nebūtu runājuši. Arī aktieru Latvijā ir tik, cik ir, taču visa dzīve uz viņiem nebalstās. Tagad raidījumā nerunājam par problēmām un tēmām, bet pievēršamies tikai cilvēkiem. Izvēloties divus sabierībā pazīstamus ļaudis, kuri bieži savā starpā pat nav pazīstami, cenšamies viņus parādīt kā personības. Piemēram, uz Neatkarības dienu runājām ar Sandru Kalnieti un Ivaru Poikānu - abiem ir sava veida loma neatkarības atgūšanā. Citā raidījumā pāris bija Aurēlija Anužīte un Māris Bišofs - cilvēki, kuri devušies laimes meklējumos uz svešām zemēm. Katram raidījumam apakšā ir tēma, tomēr tā nav noteicošā. Personības vienojošais atnāk pats no sevis.”

Avoti:

Puriņa, Līga.  Kāpēc Līga Puriņa izjūt lielāku realitāti : [saruna ar Latvijas TV žurnālisti, raidījuma "Tāda ir dzīve" vad.] / Līga Puriņa ; pierakst. Lolita Roze.  Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai Piel. "Atpūta. TV" ; Nr.33, Nr.192 (2005, 19.aug.), 17., 21.lpp.