Lielā Mūzikas balva 2003 (2004-03-05)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(0)
(0)
(0)
Embed button

Saistītās epizodes:

Lielā Mūzikas balva 2003 LNO * Pasākumu vada Gunda Vaivode un Andrejs Žagars *** Programmā: balvu par mūža ieguldījumu saņem kordiriģente Terēzija Broka, videosižets par viņu, balvu pasniedz gleznotājs Jāzeps Pīgoznis * Aiz ezera balti bērzi (latv. t.dz. Staņislava Broka apdarē) - izpilda koris Kamēr, diriģente Terēzija Broka * balvu saņem kameransamblis Altera Veritas par spilgtām, radošām mūsdienu latviešu mūzikas interpretācijām, balvu pasniedz māksliniece Kristīne Jurjāne * Tokāta, Fūga ( Bahs) - izpilda Alter Veritas * balvu saņem LNO baleta soliste Margarita Demjanoka par emocionāli spilgti un tehniski spoži atveidotām lomām I. Stravinska baletā Ugunsputns, S. Prokofjeva baletā Romeo un Džuljeta un J. Karlsona baletā Sidraba šķidrauts, balvu pasniedz exprezidents Guntis Ulmanis * Mīlas skats no Prokofjeva baleta " Romeo un Džuljeta" - dejo Margarita Demjanoka un Sergejs Neikšins * balvu saņem komponists Rihards Dubra par skaņdarbu Te Deum XXIII Vispārējo latviešu Dziesmu svētku Garīgās mūzikas koncertā, balvu pasniedz dzejniece Inese Zandere * Slavas dziesma Dievam, fragm. no skaņdarba Te deum (Rihards Dubra) - izpilda apvienotie kori, Kristīne Adamaite ( ērģeles), Artis Gāga ( saksofons), Aivars Vadonis ( mežrags), Edgars Saksons, Uģis Krūzkops (sitaminstrumenti), diriģents Māris Sirmais *** 2.daļa: balvu saņem LNO operas solists Aleksandrs Antoņenko par izcilu sniegumu LNO izrādēs R. Vāgnera operā Klīstošais holandietis, Ž. Bizē operā Karmena, Dž. Pučīni operā Bohēma, S. Rahmaņinova operas Aļeko koncertuzvedumā un Dž. Verdi Rekviēma atskaņojumā ar LNSO, videosižetā: Antoņenko cep pankūkas, balvu pasniedz aktrise Ausma Kantāne * Rūdolfa ārija no Pučīni operas " Bohēma" - izpilda Aleksandrs Antoņenko, LNO orķestris, diriģents Andris Nelsons * balvu saņem ērģelniece Iveta Apkalna par augsti profesionālu sniegumu koncertos Latvijā un pasaulē, videosižets par I.Apkalnu, balvu pasniedz Daniels Pavļuts * Koncerts ērģelēm ar orķestri" 3.daļa sol minorā (Jozefs Reinbergers) - izpilda Iveta Apkalna (ērģeles), LNO orķestris, diriģents Andris Nelsons * balvu saņem muzikoloģe Zane Gailīte par nozīmīgu kultūrvēsturisku pētījumu un tā atraktīvu iedzīvināšanu grāmatā " Par Rīgas mūziku un kumēdiņu spēli", videosižets par Zani Gailīti, balvu pasniedz dzejnieks Jānis Rokpelnis * Čakona ( Mēders) - spēlē Lāsma un Raimonds Melderi, Ainārs Paukšēns, Reinis Burkins un Lauma Zutere, senās dejas dejo Guna Ezermale, Marita Sila, Iļja Vlasenko un Jānis Žedriņš * balvu saņem diriģents Māris Sirmais par koncertprogrammām 2003.gadā, videosižets par Māri Sirmo, balvu pasniedz arhibīskaps Jānis Vanags * Credo (A. Perts) - izpilda LNSO, VAK Latvija, koris Kamēr, pianists Vitauts Šimkus, diriģents Māris Sirmais

  • Ētera datumi: 2004-03-05
  • Hronometrāža: 2:37:11
  • Piedalās: Vaivode Gunda, Žagars Juris, Broka Terēzija, Pīgoznis Jāzeps, koris Kamēr, Alter Veritas ( Lapiņa Ieva, Zaborovska Anda, Klučnieks Andis, Jurisons Aldis), Jurjāne Kristīne, Demjanoka Margarita, Neikšins Sergejs, Ulmanis Guntis, Dubra Rihards, Zandere Inese, Adamaite Kristīne, Gāga Artis, Vadonis Aivars, Saksons Edgars, Krūskops Uģis, Sirmais Māris, Antoņenko Aleksandrs, Kantāne Ausma, LNO orķestris, Nelsons Andris, Apkalna Iveta, Pavļuts Daniels, Gailīte Zane, Rokpelnis Jānis, Meldere Lāsma, Melderis Raimonds, Paukšēns Ainārs, Burkins Reinis, Zutere Lauma, Ezermale Guna, Sila Marita, Vlasenko Iļja, Žedriņš Jānis, Vanags Jānis, LNSO, VAK Latvija, Šimkus Vestards
  • Producents: Markova Daina
  • Režisors: Rudzīte Svetlana
  • Redaktors: Amoliņa Maija
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Lielā mūzikas balva

  • PIEEJAMAS: 11 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 3 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 3,5 (2)
Uz epizožu sarakstu

Lielās mūzikas balvas iniciators ir Raimonds Pauls. Tās piešķiršanas pamatmērķis ir novērtēt aizvadīto gadu Latvijas atskaņotājmākslā un komponistu daiļradē. Papildus gada notikumu izvērtējumam novērtēts tiek arī mūža ieguldījums.

Ik gadu pēc Lielās mūzikas balvas pasniegšanas sabiedrībā notiek diskusijas par to, kuram vajadzēja vai nevajadzēja piešķirt apbalvojumu, bet komponisti un citi mūzikas eksperti diskutē kā vieglo mūziku savienot ar akadēmisko. Daudzi Latvijas mūziķi uzskata, ka tas nav jādara, jo estrādes mūzikai jau ir vairākas atsevišķas aptaujas un apbalvojumi, bet R.Pauls uzskata, ka vieglās un rokmūzikas atstumšana no Lielās mūzikas balvas nav pieļaujama: “Tas degradē un noved pie haosa. Mūzikas balvu vajag nostabilizēt kā augstāko apbalvojumu, neatkarīgi no žanra un profesionālās pieredzes.”

Komponists un pianists Edmunds Goldšteins dalās pārdomās: “Iepriecina tas, ka civilizācijas subkultūru plūdos mūsu mūziķi saņem vismaz morālu gandarījumu par sava radošā darba veikumu. Tomēr noskatoties Lielās mūzikas balvas kandidātiem veltīto TV pārraidi, rodas dažas pārdomas par žūrijas komisijas spriedumu objektivitāti. [..] Pieņemot, ka kandidātu atlase, it sevišķi akadēmiskajā mūzikas žanrā, bijusi samērā veiksmīga, gribētot rosināt žūriju padomāt par katra mākslinieka devumu tieši Latvijas mūzikas kultūrai. [..] Oponenti var iebilst, ka ar balvu atzīmē ievērojamāko gada notikumu Latvijas mūzikas dzīvē, neatkarīgi no nacionālās iezīmes. Tomēr gribētos, lai LMB nekļūtu tikai starptautisks simbols, bet vairāk sakņotos latviskās mūzikas kultūras augsnē.”

Avoti:

Lūsiņa, Inese  Lielā Mūzikas balva - mēraukla vai diplomātija? : [Par balvas piešķiršanu Latv. mūziķiem]  Diena, 1996, 20.apr.

Goldšteins, Edmunds  Lielā mūzikas balva - vai tikai simbols?  Neatkarīgā Rīta Avīze, 1996, 24.febr.