Ielas garumā (2008-08-24)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(0)
(0)
(0)
Embed button

Saistītās epizodes:

Airu iela. Objekti: privātmājas, Vecdaugavas dabas liegums, zemūdene * kinoarhīva kadri

 • Ētera datumi: 2008-08-24; 2010-07-19; 2013-08-14
 • Hronometrāža: 0:26:41
 • Piedalās: Eglīte Lilita, Grāpis Andrejs, Migačeva Elita, Daudziešana Ilga, Knospiņa Īrija, Riekstiņš Valdis, Raitums Valdis, Čiekure Inta, Čiekure Dzintra, Kalpiša Anna, Girone Lidija, Antonova Valentīna, Siliņa Maruta
 • Producents: Šadurska Ilze
 • Režisors: Lēmanis Guntis
 • Redaktors: Eglīte Lilita
 • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
 • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Ielas garumā

 • PIEEJAMAS: 206 epizodes
 • KOPĀ SKATĪTAS: 141 reizi
 • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 3,2 (27)
Uz epizožu sarakstu

Raidījuma “Ielas garumā” producente, idejas autore un vadītāja ir žurnāliste Lilita Eglīte. Ideja stāstīt skatītājiem par Rīgas ielām Lilitai radās, atceroties vecmāmiņas aizraujošos stāstus par Grīziņkalnu un notikumiem Rīgā Pirmā pasaules kara laikā. Stāsti bijuši vienkārši, labi saprotami, taču vienlaikus tik krāšņi, ka acumirklī mazajai Lilitai uzbūruši acu priekšā tā laika Rīgas ainiņas. Līdzīgi - ar vienkāršību, sairsnību un aizrautību - viņa nolēmusi stāstīt saviem skatītājiem.

Raidījums pēta Rīgas ielu vēsturi un tur dzīvojošos cilvēkus un notikumus. Tas stāsta arī par mūsdienu Rīgas ielu dzīvi - kā tā mainās, pilnveidojas, vai, tieši otrādi, piedzīvo degradāciju. L.Eglīte vienmēr cenšas pastāstīt arī to, ko par savu ielu zina arī paši iedzīvotāji.

Tā piemēram, 2007.gada oktobrī, Čaka dzimšanas dienas mēnesī, raidījums pievērsies Čaka ielas izpētei. L.Eglīte stāsta, ka esot bezgala interesanti ielūkoties dziļāk, kas šai ielai “vēderā”. Tā viņa atklājusi, ka uz Čaka ielas dibināta Viļa Olava komercskola, ka uz šīs ielas atrodas nams ar nosaukumu “Mans nams - mana pils”, bet kādā mākslinieku darbnīcā risinājušies notikumi, ko romānā “Homo Novus” krāšņi aprakstījis Anšlavs Eglītis.

L.Eglīte pati izdomā ielas, par kurām stāstīt raidījumā, meklē materiālus par tām, daudz lasa un iztaujā cilvēkus. Daudzas stundas turpinās izvēlētās ielas izpētē - sākumā viņa pastaigājas viena, bet pēc tam kopā ar pārējiem raidījuma veidotājiem. Par saviem kolēģiem Lilita saka: “Man ir laimējies ar brīnišķīgu komandu. Esam tikai trīs: producents Gvido Zilūzis, režisors Guntis Lēmanis un es”.

Žurnāliste L.Eglīte saņēmusi dzejnieka Aleksandra Čaka balvu. To pasniedz par augstvērtīgu, novatorisku Rīgas interpretējumu literatūrā, mūzikā, filmu, teātra vai vizuālajā mākslā, kā arī par nozīmīgu veikumu Čaka daiļrades izpētē un popularizēšanā.

Avots:

Burve-Rozīte, Anda.  Katram sava iela : [sakarā ar progr. "LTV 1" žurnālistei Lilitai Eglītei piešķirto dzejnieka Aleksandra Čaka balvu par raidījumu "Ielas garumā"] / Anda Burve-Rozīte ; tekstā stāsta L.Eglīte.  Diena, Nr.257 (2007, 2.nov.), 20.lpp.