Cilvēks zvēru pasaulē (1999-07-01)

Novērtēt:

(0)
(0)
(7)
Embed button

Saistītās epizodes:

Īsspalvainie kaķi persieši * Dzīvnieku aizsardzība no cilvēkiem, dzīvnieku tiesības * Suņu suga erdelterjeri

  • Ētera datumi: 1999-07-01
  • Hronometrāža: 0:13:54
  • Piedalās: Ābelīte Renāte, Vīķe Gunta, Osmane Aija
  • Režisors: Maksimovs Sergejs
  • Redaktors: Ābelīte Renāte
  • Atskaņojams: visur
  • Trešo pušu autortiesības: Nav
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Cilvēks zvēru pasaulē

  • PIEEJAMAS: 79 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 729 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,8 (10)
Uz epizožu sarakstu

Domājot par to, kāpēc tapa šāds raidījums, tā veidotāja - Renāte Ābelīte atklāj: “Tā kā man pašai mājās bija četri suņi un mani interesēja dzīvnieku tēma, nolēmu, ka varētu rasties šāds raidījums. Patiesībā tajā laikā nebija neviena raidījuma par dzīvniekiem. Tikai pēc diviem gadiem “Pauzē” sāka parādīties sižeti par dzīvniekiem. Uzskatu, ka es šai jomā esmu bijusi tā iesācēja, pioniere! Es ilgi domāju par nosaukumu, līdz beidzot radās “Cilvēks zvēru pasaulē”. Iespējams, tas bija apzināti, taču man gribējās, lai izlasot šo nosaukumu, cilvēks kaut kam pieķeras, sāk domāt."

Raidījumu, kuru skatītāji televīzijas ekrānos varēja redzēt reizi mēnesī, R.Ābelīte veidoja kopā ar savu vīru, kurš bija raidījuma režisors un operators. 

Kā norāda paši raidījuma veidotāji - "Cilvēks zvēru pasaulē" nav tik daudz padomu došana dzīvnieku īpašniekiem, cik mīlestības veicināšana. Raidījums ir par cilvēku un dzīvniekiem.

Pirmajā raidījumā bija sižets par balto lāci. Ansis Epners bija no Čehoslovākijas atvedis filmu “Par ko sapņo baltais lācis” un iedeva R.Ābelītei materiālu. Pirmajā raidījumā bija arī intervijas “uz ielas”. Interesanti, ka tikai kādi 7% aptaujāto atzina, ka viņiem patīk Zooloģiskais dārzs, bet ļoti daudzi to uztvēra kā cietumu dzīvniekiem.

Raidījums TV ekrānos bija redzams deviņus gadus, bet žurnāliste Renāte Ābelīte bija kļuvusi par mājdzīvnieku speciālisti un aizstāvi.

Avoti:

Ābelīte, Renāte  "Gribu, lai cilvēki dzīvē izjustu mīlestību" : [Saruna ar Latvijas TV raidījuma "Cilvēks zvēru pasaulē" vad. R.Ābelīti] / pierakst. Dace Andersone.  Televīzijas Programma, 1997, 18./24.janv. [1.]-2.lpp.

Ābelīte, Renāte  Viņi jau tikai nerunā : [Saruna ar Latvijas TV raidījuma "Cilvēks zvēru pasaulē" veidotāju R.Ābelīti] / pierakst. Agnese Ludženiece.  Rīgas Viļņi+, 1997, Nr. 24 3.-4., 38.lpp.

Cilvēki TV viļņos : '54-'04 / [sastādītāja Mārīte Balode]. Rīga : Latvijas televīzija, c2004. 454, [1] lpp., [6] lpp. iel. : il., portr. ; 25 cm. [ISBN 9984196240]