Baltica 2006 atklāšanas koncerts Siguldā (2006-07-13)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(0)
(0)
(0)
Embed button

Starptautiskais folkloras festivāls " Baltica 2006". Atklāšanas rituāls un koncerts Siguldā Dainu kalnā. Pasākumu atklāj Helmī Stalte, LR Saeimas priekšsēdētājas Ingrīdas Ūdres, Starptautiskās folkloras festivālu un tautas mākslas organizāciju padomes( CIOFF) pārstāves Ingrīdas Rīteles uzrunas. Festivāla tēma - Mūsmājas. Uguns, Maizes un Ūdens rituāli: " Kādus godus godējam", " Dedzi gaiši uguntiņa", " Met Dieviņi zelta krustu", " Kālabadi galdiņam", " Visi mani gosti bija", deja " Vidzemes ekuseizs". Viesu priekšnesumi. Beigās visi dejo " Ļipa kust". Viesi no Anglijas, Viļņas, Igaunijas, Norvēģijas, Udmurtijas, Somijas, Polijas, Ķīnas, Horvātijas

 • Ētera datumi: 2006-07-13; 2006-08-10
 • Hronometrāža: 2:20:26
 • Piedalās: Rītele Ingrīda, Ūdre Ingrīda, folkloras draugu kopa " Skandinieki", Stalts Dainis, Stalte Helmī, vīru kopa " Vilki", sievu kopa " Vilcenes", Bārtas etnogrāfiskais ansamblis, Rencēnu folkloras kopa " Rota", Salnavas etnogrāfiskais ansamblis, Kokneses folkloras kopa " Urgas", Latvijas Universitātes deju folkloras kopa " Dandari", Siguldas folkloras kopa " Senleja", Rīgas Danču klubs, folkloras deju kopa " Sudmaliņas" , Lielibritānijas folkloras kopa " Dūdalnieki", Dāle Raimonds, Viļņas garnizona virsnieku kluba folkloras ansamblis " Vilnele", Purliene Laima, setu koris " Leiko", Hirsika Vēra, Igaunijas folkloras grupa " Tantsuroom", Arraste Anneli, Norvēģijas Kongsbergas mūzikas un deju ansamblis, Refsāls Ūle, Udmurtijas folkloras ansamblis " Invozho", Pahomova Nadežda, Somijas deju kolektīvs " Virsut", Aho Līna, Polijas deju ansamblis " Jodelki", Knapeks Pāvels, Ķīnas Liaoningas provinces ansamblis, Horvātijas folkloras ansamblis " Broda", Berčevičs Josifs, Līvānu bērnu folkloras kopa " Ceiruleits", Freinberga-Upmale Ieva, Salacgrīvas folkloras kopa " Cielava", folkloras kopa " Talsi", Sīle Sarmīte
 • Producents: Saleniece Baiba
 • Režisors: Kaminska Zita
 • Redaktors: Freinberga-Upmale Ieva
 • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
 • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Baltica 2006 - atklāšana

 • PIEEJAMA: 1 epizode
 • SKATĪTA: 0 reizes
 • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 0 (0)

Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica” radās no idejas, kas astoņdesmitajos gados virmoja folkloras pētnieku un praktizētāju vidū – rīkot kopīgus salidojumus un tradicionālos svētkus ar spēcīgu vēlmi saglabāt savas tautas identitāti.

Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica” pārmaiņus notiek Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Festivāls Baltijas tautām kļuvis par ļoti nozīmīgu folkloras notikumu. Tas popularizē un saglabā tradicionālo kultūru visdažādākajās izpausmēs – dziesmās, instrumentālajā mūzikā, stāstījumos, rotaļās, dejās, kā arī lietišķajā mākslā un citās.

Staprtautiskā folkloras festivāla “Baltica 2006” vadmotīvs bija Mūsmājas, jēdziens, ko katrs var attiecināt uz savām mājām vai dzimtu, ko var attiecināt arī uz savu pilsētu, novadu un valsti.  Galvenais akcents festivālā bija uz lokālo un savdabīgo, īpatno un īpašo, ar ko latvija atšķiras no citām valstīm. Ar ko Latvijas novadi atšķiras cits no cita, ar ko dzimtas atšķiras.

"Baltica 2006” ietvaros vairāk kā 40 sarīkojumos cauri Latvijas novadiem vijās senču dziesmas, dejas un rituāli. Festivāla atklāšana 2006.gada 13.jūijā notika Siguldā un Turaidā. Siguldas Kultūras nama skvērā notika koncerts, bet Dainu kalnā novadu programma “Man galdiņš piederēja”. Vakarā notika festivāla atklāšanas koncerts.

Latviešu tradīcijas festivālā rādīja 112 grupas ar nepilniem diviem tūkstošiem dalībnieku.

Festivāla dalībniece, folkloriste, koncertu vadītāja Julgī Stalte: “Baltica” festivāls Latvijā vienmēr ir unikālāks kā Lietuvā vai Igaunijā, un to novērojam ne tikai mēs, bet atzīst arī paši lietuvieši un iaguņi. Latvijā šis festivāls vienmēr ir piepildīts ar jēgu un dziļu īstenības sajūtu”.

Avoti:

Brokāne, Laura.  Festivālam Baltica – 25 : [par starptautisko folkloras festivālu "Baltica 2012" : sakarā ar festivāla 25.gadadienu] / Laura Brokāne ; tekstā stāsta literatūrzinātniece Janīna Kursīte.  Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai, Nr.130 (2012, 5.jūl.), 11.lpp.

Ose, Liāna.  "Baltica" ir atgriešanās pie saknēm : [saruna ar 25.starptautiskā folkloras festivāla "Baltica 2012" darba grupas pārstāvi : ar īsām ziņām par aut.] / Liāna Ose ; pierakst. Marciana Krauze.  Latvijas Avīze, Nr.129 (2012, 4.jūl.), 7.lpp

Bahšteins, Raivis, 1985-  Šodien trūks apburtais kultūras loks : [par folkloras festivāla "Baltica 2006" pasākumiem Siguldā (Rīgas raj.)] / Raivis Bahšteins.  Rīgas Apriņķa Avīze, Nr. (2006, 13.jūl.), 6.lpp

Vērtību akcenti: atbildība - šis sūrais spēks - ir visu rituālu pamatā : [par Starptaut. Folk. festivālu "Baltica" (12.-16.VII).]  Kultūras Forums, Nr.25 (2006, 7./14.jūl.), 6.-7.lpp. ISSN 1691-1946. (Piel. "Rīgas forums" ; Nr.13 )