Kultūras stunda (1998-04-19)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(0)
(0)
(1)
Embed button

Saistītās epizodes:

1. " Ex libris". 23.aprīlis - Vispasaules grāmatu svētki * Lasītāju aptauja " Ko jums nozīmē grāmata?". Stāsta Latvijas grāmattirgotāju asociācijas prezidente Ināra Beļinkaja, asociācijas pārstāve Dace Pugača * Boloņas grāmatu mese, stāsta apgāda " Zvaigzne ABC" prezidente Vija Kilbloka. Bērnu enciklopēdijas. Bērnu grāmatu ilustrāciju tapšana, stāsta mākslinieks Didzis Puriņš 2. " Vernisāža". Mākslas dienas -98, stāsta Mākslinieku savienības valdes priekšsēdētājs Egils Rozenbergs * Izstāde " Miniatūras" Rīgas galerijā"; redzami darbi * Mākslinieka Ulda Zemzara personālizstāde Valsts Mākslas muzejā, darbi. Stāsta U. Zemzaris * Izstāde " Gaisma" galerijā " Bastejs", stāsta dizaina studenti Andris Vītoliņš, Gita Straustiņa * Lietišķās mākslas koledžas pedagogs, mākslinieks Valdis Treijs. Redzamas gleznas 3. " Vārds". Grāmatnieks Jānis Misiņš, J.Misiņa bibliotēka; vēsture, šodiena, nākotne. Stāsta Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas galvenais bibliogrāfs Ojārs Zanders, J. Misiņa bibliotēkas vadītāja Anna Šmite, bibliotēkas rokrakstu un reto grāmatu nodaļas galvenā bibliogrāfe Gunta Jaunmuktāne, Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas direktora vietnieks Aigars Krauze. * Raid. izmantoti LTV arhīva materiāli

  • Ētera datumi: 1998-04-19; 1998-04-23
  • Hronometrāža: 0:57:49
  • Piedalās: Beļinkaja Ināra, Pugača Dace, Kilbloka Vija, Puriņš Didzis, Zemzars Uldis, Treijs Valdis, Zanders Ojārs, Šmite Anna, Krauze Aigars, Jaunmuktāne Gunta, Geikina Karīna, Muižniece Vineta Lilita, Sīle Sarmīte, Rozenbergs Egils, Vītoliņš Andris, Straustiņa Gita
  • Režisors: Trence Maija, Ērgle Māra
  • Redaktors: Geikina Karīna, Sīle Sarmīte
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Kultūras stunda

  • PIEEJAMAS: 82 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 6 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 0 (0)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumu “Kultūras stunda” veido divas radošās grupas. Pirmajā līdzdarbojas Sarmīte Sīle un Karina Geikina, bet otrajā - Lilita Eglīte, Ārija Lauva, Verēna Bērziņa un Ivars Kokars.

Katram raidījumam ir atsevišķa tēma. Pirmā raidījuma motīvs un koptēma ir krēsls un domājot par to, kāpēc par pirmo tēmu izvēlējās tieši krēslu, viena no raidījuma veidotājām - Verēna Bērziņa stāsta: “Šobrīd krēsla tēma ir ļoti aktuāla. Dzīve ir ļoti svarīgi, ar kādu kultūras un intelekta bagāžu mēs uz krēsla sēžamies vai gribam sēdēt. Šodien ir tāds laiks: ko tikai cilvēks nav gatavs darīt, lai tikai tiktu pie krēsla. Es domāju, ka krēsls šobrīd ir tas, kas mums visiem ir uz mēles. Krēsls ir nopietna un liela lieta, kas top ar cilvēka rokām, viņa fizisko un garīgo enerģiju. Vēl būs maza etīdīte - krēsls ar biogrāfiju. Katram krēslam taču ir sava biogrāfija, bet viena lieta ir sēdētāja biogrāfija, otra - kas šo krēslu ir uztaisījis. Tas ir vesels laikmets. Tas ir ārkārtīgi sarežģīts un smalks roku darbs - uztaisīt krēslu. Uzsēsties tajā ir daudz vieglāk.”

Avoti:

Bērziņa, Verēna  "Kultūras stunda" : [Saruna ar Latvijas TV raidījuma "Kultūras stunda" veidotājām V.Bērziņu, L.Eglīti, Ā.Lauvu] / Verēna Bērziņa, Lilita Eglīte, Ārija Lauva.  Rīgas Viļņi+, 1997, Nr. 37 5., 39.lpp.