Rīgai 800 (1997-10-18)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(0)
(0)
(0)
Embed button

Saistītās epizodes:

Sižetos: par konkursa izstādi " Tēlnieki Rīgai" Sv. Pētera baznīcā * intervijas ar tēlnieci Viju Dzintari un Rīgas pilsētas galveno mākslinieci Maiju Galdiņu

  • Ētera datumi: 1997-10-18
  • Hronometrāža: 0:14:18
  • Piedalās: Sīle Sarmīte, Dzintare Vija, Galdiņa Maija
  • Režisors: Ērgle Māra
  • Redaktors: Sīle Sarmīte
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Rīgai-800

  • PIEEJAMA: 131 epizode
  • SKATĪTA: 192 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 5 (10)
Uz epizožu sarakstu

Raidījuma “Rīgai - 800” galvenā ideja ir atspoguļot aktualitātes, kas tiek veltītas Rīgas pilsētas astoņsimtgadei. Viens no tā galvenajiem virzieniem - sižeti par vēsturisko tēmu un ieskats nākotnē, otrs - neikdienišķs skatījums uz it kā zināmām lietām.

Latvijas TV projekts “Rīgai - 800” sākās 1996.gada februārī, taču tā pirmssākumi meklējami jau 1991.gadā, kad televīzijas versija par Rīgu tika atainota raidījumā “Rīga videoversijā”. Mazliet vēlāk tapa raidījums “Rīgas kalnedārs”, kurā daži notikumi un vietas tika apskatīti atbilstoši kalendārajiem notikumiem. [1] TV projektā “Rīgai - 800” apvienojās visi Rīgas tematikai veltītie raidījumi. Atšķirībā no iepriekšējiem Rīgas jubilejai veltītajiem raidījumiem jaunais projekts nav tikai nelielas radošas grupas darbs, bet tajā ir iesaistīti gandrīz visi Latvijas TV kultūras raidījumu veidotāji, radošais un tehniskais potenciāls. Līdz ar to skatītājiem iespējams piedāvāt viedokļu, uzskatu un arī Rīgas redzējuma dažādību, saglabājot galveno tematisko asi: Rīga agrāk un šodien, gatavošanās jubilejai.  Vidēji 200’000 skatītāju katru otro sestdienas vakaru ieslēdza savus televizorus, lai ko vairāk uzziņatu par savu pilsētu. Producente Iveta Lepeško atceras: “Piecos šī projekta darba gados apskatīto tēmu loks ir tik plašs, ka vieglāk ir pateikt, kur raidījums “Rīgai 800” nav bijis... Raidījums šodien veido Latvijas TV zelta fonda daļu un ir vērtīgs un pieprasīts izziņas materiāls skolu jaunatnei un visiem interesentiem”.[2]

Projekta ietvaros tapuši raidījumi par Kronventa sētu, Berga bazāru, Rīgas dievnamu zvaniem, Rīgas atainojumu gleznās, Rīgas pili, Augusta Foca daiļradi u.c.

Raidījumu sižeti nemēdz būt neinteresanti. Tie sniedz interesantu informāciju par to, ko cilvēki nezina vai vienkārši ir aizmirsuši. Piemēram, ka Konventa sētā kādreiz atradusies Zobenbrāļu pils, dzīvojušas mūķenes, arī bijis iekārtots dispansers garīgi slimajiem.

Par projekta stratēģiju atbild Iveta Lepeško, saimnieciskā puse uzticēta Ingunai Aarei. Projekta ietvaros savas idejas realizējusi arī Sarmīte Sīle, Verēna Bērziņa, Lilita Eglīte, Ārija Lauva, Līga Rulle, Māra Ērgle, Valda Ilgisone, Orests Silabriedis, Ivars Kokars u.c. [1]

Avoti:

Krastiņa, Antra.  Šķelmīgā jaunkundze Rīga : [Sakarā ar projektu "Rīgai - 800"]  Diena, 1997, 17.janv. 8.lpp. ( Piel. "Izklaide. TV" ).

Cilvēki TV viļņos : '54-'04 / [sastādītāja Mārīte Balode]. Rīga : Latvijas televīzija, c2004. 454, [1] lpp., [6] lpp. iel. : il., portr. ; 25 cm. ISBN 9984196240.